Bireysel Yatırımcılar bile artık IX Swap platformunda dijital varlık listelemelerine katılabilir.

IX Swap, Bahamalar

Bireysel Yatırımcılar bile artık IX Swap platformunda dijital varlık listelemelerine katılabilir.Polygon üzerine inşa edilmiş bir platform işleten ve dünyanın ilk menkul kıymet tokenleri ve tokenize hisse senetleri için merkezi olmayan borsasını yürüten IX Swap, bu hafta Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu'ndan bir lisans aldığını duyurdu.

Bahamalar'ın Dijital Varlıklar ve Kayıtlı Borsalar Yasası 2020 kapsamında verilen lisans, lisans sahiplerinin bir dijital token değişimi işletmek ve ilgili hizmetleri sağlamak gibi faaliyetleri kapsayan bir dijital varlık işletmesi yürütmesine olanak tanır. IX Swap söz konusu olduğunda, yatırımcılar, birincil tekliflere erişim sağlayacak olan IXS Launchpad'deki listelere ve yatırımcıların menkul kıymet tokenleri, tokenize menkul kıymetler, kripto, fraksiyonlara ayrılmış NFT'ler ve diğerlerinin ticaretini yapmasına izin veren İkincil Token Borsası'ndaki listelere katılabilir. ikincil piyasadaki dijital varlıklar. Bireysel yatırımcılar, IX Swap platformunda likidite sağlama, likidite madenciliği ve staking gibi diğer faaliyetlere de katılabilir.

Dönüm noktası başarısı hakkında yorum yapan IX Swap'ın kurucu ortağı Aaron Ong şunları söyledi: “Gayrimenkul, yeni kurulan şirketler ve hızlı büyüyen şirketler gibi özel piyasa varlıkları, geleneksel finans dünyasında yalnızca yüksek net değere sahip veya sofistike yatırımcılar tarafından mevcuttu. . Ancak IX Swap'ın misyonu bu gerçeği değiştirmektir. Geleneksel finans ve DeFi'yi yeni yollarla birbirine bağlayarak dünyanın daha önce hiç görmediği bu sinerjiyi yaratıyoruz. Geleneksel olarak büyük bilet yatırımlarının tokenleştirilmesi ve fraksiyonlara ayrılması yoluyla, hem büyük hem de küçük bireysel yatırımcılar için özel pazar varlıklarına giriş engellerini yıkıyoruz.”

Ong ayrıca, IX Swap'ın menkul kıymetlerin tokenleştirilmesinden ETF'lere kadar finans kurumlarından bir benimseme ve ilgi dalgası gördüğünü söyledi. Şirket, önceki duyurularında, birkaç yıldır ortalıkta dolaşan IX Swap'ın "otomatik piyasa yapıcı algoritmaları ve likidite havuzlarını menkul kıymet tokenı ve tokenize borsalara getirerek" TradFi ve DeFi arasındaki boşluğu doldurma misyonuna sahip olduğunu söyledi. IX Swap, daha önce KuCoin ve MEXC gibi çeşitli borsalarda listelenen yerel IXS tokenini çıkarmıştı. IX Swap ayrıca, platformun merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışmasına izin vererek TradFi ve DeFi arasındaki köprüyü daha da sağlamlaştıran Polygon üzerine kuruludur.

Bahamalar'da düzenleyici onay aldıktan sonra, IX Swap yatırımcıları  burada bulunabilecek portalını ziyaret etmeye davet ediyor.

Bahamalar'ın Dijital Varlıklar ve Kayıtlı Borsalar Yasası 2020 kapsamında yalnızca birkaç seçkin şirketin onay aldığı bildirildi. Coindesk'in bildirdiğine göre, geçen yıl popüler bir kripto borsası olan OKX, Bahamalar'da bir yan kuruluş aracılığıyla Dijital Varlık İşletmesi olarak tescil edildi. Bu yılın başlarında Galaxy Digital, bir yan kuruluş aracılığıyla orada bir dijital varlık işletmesi olarak da tescillendi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ