Square ve Twitter CEO'su Jack Dorsey, fintech firmasının hem bireyler hem de işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madenciliği sistemi kurmak istediğini açıkladı.

Square ve Twitter CEO'su Jack Dorsey, fintech firmasının hem bireyler hem de işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madenciliği sistemi kurmak istediğini açıkladı.

Twitter ve Square Jack Dorsey, bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madenciliği sistemi kurma planlarını açıkladıktan sonra Bitcoin fiyatının bir kez daha 62.000 doların üzerine çıktığını gördü. Dorsey bir tweet'te, "Bunu yaparsak, donanım cüzdan modelimizi takip ederiz: toplulukla işbirliği içinde açıkta oluşturun" dedi.

Bitcoin, Dorsey'in Tweet Dizisinin Ardından 62.000 Doların Üzerine Çıktı

Dünyanın en popüler kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru ilerlerken, önde gelen kripto para birimi Bitcoin'in fiyatı, Dorsey'in tweet dizisinin ardından 62.000 doların üzerine çıktı. Jack, şirketin “dünya çapında bireyler ve işletmeler için özel silikon ve açık kaynağa dayalı bir Bitcoin madenciliği sistemi” düşündüğünü tweetledi. Teknoloji girişimcisinin amacı, Square'in orijinal vizyonunun küçük işletmelerin ve bağımsız mülk sahiplerinin kredi kartı ödemelerini almasını kolaylaştırmak olduğu gibi, kripto madenciliğini daha erişilebilir hale getirmek olacaktır.

Bitcoin Madenciliği “Bir Teçhizatı Bir Güç Kaynağına Takmak Kadar Kolay” Olmalıdır

Dorsey'e göre, Square'de donanım lideri olan Jesse Dorogusker tarafından yönetilen ekip, bu projeyi üstlenmek için gerekli teknolojiyi araştırmaya başlayacak. Bitcoin madenciliğinin “bir teçhizatı bir güç kaynağına takmak kadar kolay” olması gerektiğini yazdı. Bugün, Bitcoin madenciliği endüstrisi, yeni madeni para basmak için kullanılan özel teçhizat türü olan on binlerce ASIC satın almaya gücü yeten büyük ölçekli oyuncular tarafından yönetiliyor. Dorogusker, 2015'ten bu yana Square'in Toronto'daki silikon ekibinin lideri ve mimarı olan Afshin Rezayee'nin, bu yeni girişimin merkezinde silikon olduğu düşünüldüğünde projeye liderlik edeceğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ