Bir dizi Tweet'te Block'un kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey, daha önce Square olarak bilinen şirketin bir Bitcoin madencilik sistemi kurma planlarıyla ilerlemeyi planladığını doğruladı.

Bir dizi Tweet'te Block'un kurucusu ve CEO'su Jack Dorsey, daha önce Square olarak bilinen şirketin bir Bitcoin madencilik sistemi kurma planlarıyla ilerlemeyi planladığını doğruladı. Dorsey Perşembe günü tweet attı “Resmi olarak açık bir Bitcoin madenciliği sistemi kuruyoruz. Şirket ilk olarak Ekim ayında projeyi düşündüğünü açıklamıştı.

Jack Dorsey, Bitcoin Madenciliğini Daha Dağıtık ve Verimli Hale Getirmeyi Hedefliyor

Ödeme şirketinin Donanım Genel Müdürü Thomas Templeton, Twitter'da yaptığı açıklamada, projenin amacı, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan bitcoin madenciliğini "daha dağıtık ve verimli" hale getirmektir. Bitcoin, madencilerin işlemleri doğrulamak için karmaşık bulmacaları çözmek için rekabet etmesi gereken bir iş kanıtı (PoW) modeli üzerinde çalışır. İşlem kolay değil: Çok fazla enerji ve bilgisayar gücü gerektiriyor, bu da ucuz değil. Diğer ekipmanlarla birlikte bilgisayarların kendileri de çok pahalı olabilir. Daha önce, Jack Dorsey, Bitcoin'e odaklanmak için mikroblog devi Twitter'ın CEO'su olarak görevinden ayrılmıştı.

Block, Diğer Konuların Yanı Sıra Bitcoin Madenciliğinde Güvenilirlik ve Güç Tüketimini Ele Alıyor

Templeton, madencilik topluluğunda, madencilik teçhizatının kullanılabilirliği, yüksek fiyat, güvenilirlik ve güç tüketimi dahil olmak üzere, Block'un ele almayı umduğu bir dizi “müşteri sıkıntılı noktası” ve “teknik zorluklar” olduğunu belirtti. Templeton  “Çoğu insan için madencilik teçhizatı bulmak zor. Onları takip etmeyi başardıktan sonra pahalılar ve teslimatı tahmin edilemez olabilir” diye tweet attı. “Herkesin, herhangi bir yerde, kolayca bir madencilik teçhizatı satın alabilmesini nasıl sağlayabiliriz?” dedi. “İşe yarayan bir şey inşa etmek istiyoruz. Bunu gerçeğe dönüştürmek için neyi basitleştirebiliriz?” Block'un bu soruları değerlendirmek için bir donanım mühendisleri ve yazılım tasarımcıları ekibi geliştirdiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ