Block Inc'in CEO'su Jack Dorsey, Meta'nın stabilcoin projesi Diem'i, şirketin Bitcoin ekosistemini geliştirmeye odaklansaydı daha iyi durumda olacağını söyleyerek eleştirdi.

Block Inc'in CEO'su Jack Dorsey, Meta'nın stabilcoin projesi Diem'i, şirketin Bitcoin ekosistemini geliştirmeye odaklansaydı daha iyi durumda olacağını söyleyerek eleştirdi.

Facebook'un ana şirketi Meta'nın durağan kripto para projesi Diem için istifa etmesinden günler sonra, Block Inc'den Jack Dorsey şirkete sert çıkıştı. Twitter kurucusu ve eski yöneticisi, Facebook'tan Mark Zuckerberg'in yeni bir stablecoin yaratmak için çok çaba harcaması gerektiğine inanıyor. Dorsey, Bitcoin ekosistemini geliştirmeye odaklanmış olsaydı şirketin daha iyi durumda olacağına inanıyor.

"Meta'nın Diem'e Yaklaşımı Yeterince Açık Değildi"

Jack Dorsey, Bitcoin'in vokal savunucusu oldu ve ekosistemi geliştirmek için çalışıyor. Dorsey'in ödeme şirketi Block Inc., Bitcoin madencileri için uygun fiyatlı donanım oluşturmanın yanı sıra uygun fiyatlı ve kolay erişilebilir daha az teknik Bitcoin cüzdanları üzerinde çalışıyor. 1 Şubat Salı günü Dorsey, Meta'nın Diem'e yaklaşımının yeterince açık olmadığını söyledi. Ayrıca sosyal medya şirketini, insanları kendi ürün grubuna yönlendirmeye çok fazla odaklandığı için eleştirdi.

"Muhtemelen doğru nedenlerle, muhtemelen asil nedenlerle Facebook'a ait bir para birimi yaratmaya çalıştılar, ancak Facebook ekosistemine daha fazla insanı çekmeye çalışmayı gösteren bazı nedenler de vardı. MicroStrategy Dünya Konferansı'nda konuşan Dorsey, Bitcoin gibi açık bir protokol ve standart kullanmak yerine bunu yaptılar.

“Meta, Bitcoin’i Daha Erişilebilir Hale Getirmek İçin Aynı Zamanı Harcayabilirdi”

"Umarım çok şey öğrenmişlerdir, ama bence çok fazla çaba ve zaman boşa gitti. Bu iki veya üç yıl ya da ne kadar uzun olursa olsun, Bitcoin'i dünya çapında daha fazla insan için daha erişilebilir hale getirmek için harcanabilirdi, bu da Messenger ürünlerine, Instagram ve WhatsApp'a fayda sağlayacaktır, "diye ekledi Dorsey.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ