Twitter CEO'su 21 Mayıs'ta Andrew Yang tarafından kurulan UBI destekçisi Humanity Forward'a 5 milyon dolar vereceğini açıkladı.

Jack Dorsey, UBI

Twitter CEO'su 21 Mayıs'ta Andrew Yang tarafından kurulan UBI destekçisi Humanity Forward'a 5 milyon dolar vereceğini açıkladı.

Twitter ve mobil ödeme platformu Square'in CEO'su Jack Dorsey, her iki girişimcinin de evrensel temel gelir (UBI) oluşturma çabalarının bir parçası olarak kripto dostu eski başkan adayı Andrew Yang tarafından başlatılan Humanity Forward'a 5 milyon dolar bağışlıyor.

Dorsey , teknolojinin geleceğini tartışırken, 21 Mayıs'ta Yang'ın podcast'i Yang Speaks hakkındaki planı açıkladı . Dorsey, Yang'a UBI'nın “uzun gecikmiş” olduğunu söyledi ve “politikayı değiştirebilmemizin tek yolu, bunun neden işe yaradığını gösteren örnek olayları denemek ve göstermek” diyor.

UBI Dağıtımı

Her ne kadar başarısız başkanlık çalışması sırasında Yang tarafından önerilen UBI türü tüm Amerikalılar için uzun vadeli bir strateji olarak görülse de, pandemik duruşlardan etkilenen işletmelere ve bireylere yardımcı olmak için federal hükümet tarafından verilen 1.200 dolarlık tek seferlik teşvik ödemelerinin uygulanmasına benziyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ