House Democrats, EPA'ya iş kanıtı madenciliğini araştırmasını isteyen bir mektup yazdı.

Jack Dorsey ve Michael Saylor EPA

House Democrats, EPA'ya iş kanıtı madenciliğini araştırmasını isteyen bir mektup yazdı. Ancak Jack Dorsey ve Michael Saylor da dahil olmak üzere bir dizi kripto lideri bir çürütme yazdı.

Onlara göre, milletvekilleri, Amazon ve Google veri merkezlerini madencilik çiftliklerinden ayırma girişimleri de dahil olmak üzere birçok şeyi yanlış anladılar.

Bir hafta önce, ABD'li milletvekilleri kripto para madenciliği endüstrisini hedef aldı ve ülkenin çevre yöneticisini enerjiden donanım israfına kadar bir dizi şey için endüstriyi araştırmaya çağırdı. Bugün, kripto endüstrisi yanıt verdi ve Jack Dorsey'den Michael Saylor'a kadar endüstrinin bazı liderleri tarafından çürütülerek, milletvekilleri tarafından birçok yanlış beyanın ve yarı gerçeğin ana hatlarını çizdiler.

20 Nisan'da, iki düzine yasa koyucu, Çevre Koruma Ajansı'na (EPA) kripto madenciliği firmalarını soruşturmaya ve Temiz Hava Yasası ve Temiz Su Yasasına tam olarak uymalarını sağlamaya çağıran bir mektup gönderdi.

Milletvekili Jared Huffman (D-Calif.) liderliğindeki milletvekilleri şunları yazdı: Ülke genelindeki kripto para birimi tesislerinin toplulukları kirlettiğine ve sera gazı emisyonlarına büyük ölçüde katkıda bulunduğuna dair raporlarla ilgili ciddi endişelerimiz var.

Özellikle Kongre üyeleri, iş kanıtı konsensüs mekanizmasını kullanan kripto para birimleriyle ilgili endişelerini dile getirdiler. Bu, Bitcoin madencilik çiftliklerinin çoğunluğunun odaklandığı kriptodur ve Ethereum en azından şimdilik, Dogecoin, Litecoin, Monero, Bitcoin Cash ve Zcash'i içerecektir.

"Ayrıca, EPA'dan, elektronik atıkların sorumlu bir şekilde bertaraf edilmesini ve gürültü kirliliğinin azaltılmasını sağlamak dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu mevcut PoW tesislerinin topluluklara neden olduğu her türlü zararı araştırmasını ve ele almasını istiyoruz. Kripto para popülerlik kazanmaya ve daha fazla madencilik talep etmeye devam ettikçe, toplulukların bu teknolojiyle ilişkili toksik yüklerle baş başa kalmamasını sağlamalıyız.”

Kripto topluluğu, Kongre üyelerinin yaptığı bazı suçlamalara karşı harekete geçti. Söylemlerin çoğu, en azından 2 Mayıs'a kadar sosyal medyada yer aldı.

Bitcoin topluluğundan Kongre'ye: Gerçeklerinizi Doğru Yapın

Bir çürütme mektubunda, kripto topluluğundaki birkaç önde gelen ses, önceki mektuba karşı konuştu ve milletvekilleri tarafından yanlış temsil edildiğine inandıkları bazı gerçekleri ortaya koymaya çalıştı.

50'den fazla kuruluş çürütmeye katkıda bulundu. Bunlar arasında Microstrategy CEO'su Michael Saylor, Block Inc'in ve eski Twitter patronu Jack Dorsey, Digital Currency Group COO'su Mark Murphy, Fidelity Investments kıdemli başkan yardımcısı Tom Jessop, Galaxy Digital'in Mike Novogratz ve eski Beyaz Saray İletişim Direktörü-cum-SkyBridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci yer alıyor.

Mektubun düzeltilmesine çalışılan konulardan biri, yasa koyucular tarafından kullanılan veri merkezleri kavramıdır. Kongre üyelerinin, Google ve Amazon'a ait olanlar gibi veri merkezlerini madencilik çiftliklerinden ayıramayacağına dikkat çekti. Yasa koyucular, Amazon'un bilgisayarlarını çalışır durumda tutabileceğine dair bir argüman sunmuştu, ancak bu bilgisayarlar Bitcoin madenciliği için kullanıldığında çizgiyi çizdi.

Veri merkezlerinin bilgisayarlarının yapmasına izin verdiği şeyleri düzenlemek, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki politikada büyük bir değişiklik olacaktır.

Daha kişisel yanıtlarda, mektuba imza atanlar, elektriğin nasıl elde edileceği ve kullanılacağı da dahil olmak üzere ülkenin tüm yasalarına uyan kripto madencilerini seçmek için Kongre'yi yırttı.

Kripto madencisi Core Scientific'in kurucu ortağı ve mektubun hazırlanmasında öncelikli olarak yer alan kişilerden biri olan Darin Feinstein, bir haber kaynağına şunları söyledi: Halkın kafasını karıştırıyorlar. Kirlilik, enerji üretim kaynağından gelir ve tüm veri merkezleri, saha dışından, yukarı yönde elektrik satın alır.

Ayrıca, EPA'yı yetkisini aşmaya karşı uyardı ve ajansın enerji üretimini düzenlemekle ilgileniyorsa, federal ve eyalet düzeyindeki mevcut düzenlemelere uyması gerektiğini belirtti. Ayrıca, çoğu madenci sadece tüketicidir ve elektriği kendileri üretmez.

Castle Island Ventures'ın kurucusu ve önde gelen bir kripto sesi olan Nic Carter da öncelikle çürütmede yer aldı. CNBC ile konuşurken, milletvekillerinin EPA'nın tüzel kişilerin bilgisayarlarını nasıl kullandıklarını denetlemesi gerektiği önerisini uyardı. Kripto madenciliği veya veri madenciliği olsun, şirketler yasalar dahilinde olduğu sürece herhangi bir ekonomik faaliyette bulunma özgürlüğüne sahip olmalıdır.

EPA'nın bir veri merkezinde meydana gelen hesaplama türünü düzenlemesi çok sıra dışı olurdu. Bu açıkça onların görev alanının dışında. EPA'dan ne tür bir hesaplama yapıldığıyla ilgilenmesini istemek hiç mantıklı değil.

Carter, en büyük sorunun, yasa koyucuların madencilerin elektrik ürettiği varsayımını yapmaları olduğunu söyledi. "Mektup, Stronghold ve Greenidge gibi dikey olarak entegre edilmiş bu madencilerden bir grup varmış gibi görünüyor ama bu, toplam hash oranının çok küçük bir kısmı" dedi.

Çürütme ayrıca, kripto madenciliğinin yılda 30.700 ton elektronik atık ürettiğine dair yaygın olarak kabul edilen bir yarı gerçeği de çürüttü. Bu eleştiri, madencilik kulelerinin amortisman zaman çizelgesi gibi yaptığı varsayımlar nedeniyle geniş çapta eleştirilen bir araştırmaya dayanıyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ