Bitcoin meraklısı Jack Dorsey, Web3 teknolojisinden ve Andreessen Horowitz gibi risk sermayesi şirketlerinin katılımından memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Jack Dorsey, Web3

Bitcoin meraklısı Jack Dorsey, Web3 teknolojisinden ve Andreessen Horowitz gibi risk sermayesi şirketlerinin katılımından memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Twitter'ın eski CEO'su ve Bitcoin meraklısı Jack Dorsey, Web3 teknolojisi olarak adlandırılan ve Andreessen Horowitz gibi risk sermayesi şirketlerinin katılımıyla ilgili memnuniyetsizliğini dile getirmek için ortak kurduğu hizmete başladı. Bildiğimiz kadarıyla internetin yerini alması amaçlanan blok zinciri tabanlı, merkezi olmayan sistemler ve teknoloji için hala belirsiz olan Web3, bu yıl Andreessen Horowitz'in en gürültülü amigoları arasında olmasıyla çok dikkat ve fon topladı.

Dorsey, "Web3'ün Sahibi Değilsiniz" Diye Tweet Attı

Ethereum ve Solana blok zincirlerinde takas edilemeyen tokenlerin veya NFT'lerin ticareti, en görünür tezahürü olmuştur. Birçok şirket artık bu platformlar için merkezi olmayan uygulamalar ve oyunlar geliştirmeye yatırım yapıyor. Dorsey, "Web3'ün sahibi değilsiniz" diye tweet attı. “VC'ler ve onların LP'leri yapar. Teşviklerinden asla kaçamayacak. ” Gönderi 16.000'den fazla beğeni ve binlerce retweet aldı. Pek çoğu, “kesinlikle katılmıyorum” ve “kesinlikle yanlış” gibi yorumlarla geri çekildi, ancak diğerleri de destek verdi.

Jack Dorsey, Bitcoin'i Savunmaya Devam Ediyor

Tesla CEO'su Elon Musk da tartışmaya, Dorsey'in "a ile z arasında bir yerde" yanıtını verdiği Web3'ü görüp görmediğini sorarak tartışmaya katıldı. a16z ile sözleşmeli. Günün erken saatlerinde, Block Inc. şirketi, “Bitcoin'i gezegenin tercih ettiği para birimi haline getirmeyi amaçlayan” bir proje olan Spiral'i içeren Dorsey, müzik sanatçısı Cardi B'ye Bitcoin'in ABD dolarının yerini alacağını tweetledi. Eski Twitter CEO'sunun tweet'leri ve yanıtları, a16z Genel Ortağı Chris Dixon'ın Dorsey'in "büyük bir hayranı" olduğunu söyleyerek bir zeytin dalı sunması ve "sonunda onu dünyaya getirebileceğimizi ummasıyla, hizmetle ilgili anlaşmazlık ve tartışmaya yol açtı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ