Kripto cüzdanında 100 dolarlık Bitcoin'e erişemediğinden şikayet eden Peter Schiff'in (Euro Pacific Capital CEO'su) son tweet'inden sonra, kripto Twitter'daki birçok insanın bunun hakkında söyleyecek bir şeyleri var gibi görünüyor.

Jameson Lopp 2019

Kripto cüzdanında 100 dolarlık Bitcoin'e erişemediğinden şikayet eden Peter Schiff'in (Euro Pacific Capital CEO'su) son tweet'inden sonra, kripto Twitter'daki birçok insanın bunun hakkında söyleyecek bir şeyleri var gibi görünüyor.

Kripto endüstrisindeki büyük isimler, Binance - CZ şefi de dahil olmak üzere bundan uzak durmuyor. Olay hakkında yorum yaparken, merkezi kripto borsalarının diğer kişilerin kripto paralarını güvenli bir şekilde saklayabildiğini ve özel anahtarlarını bile koruyamayan kripto cüzdan sahiplerinden daha güvenilir olduklarını belirtti.

Bununla birlikte, Casa CTO’su Jameson Lopp, Binance’in 2019'da büyük bir hack olayını CZ ile çelişti.

‘İnsanlar Bir Anahtarı Kendilerinden Bile Koruyamaz’

BTC'sine erişemediğini söyleyen Bitcoin antagonisti Peter Schiff'in son tweetine cevap verirken, Binance CEO’su, insanlar kendi cüzdan şifrelerini güvence altına alamadıklarından (kaybetmekten kaçındığını belirtiyor), merkezi kripto borsalarının kripto depolamak için en iyi çözüm olduğunu vurguluyor.

Binance, Bir Bilgisayar Korsanı İçin 40 Milyon Dolarlık Kripto Para Kaybediyor

Bununla birlikte, 'cypherpunk' ve Casa'nın CTO'su Jameson Lopp, CZ'ye geçen yılki hack'i hatırlattı ve bir hacker saldırısı sonucu Binance'den 40 milyon dolarlık kripto çalındığını vurguladı.

Binance ekibi anında cevap verdi. Diğer borsalarda konuyu aramaya başladılar ve kendi güvenlik sistemini geliştirmeye başladılar.

‘Fonlar SAFU’ da şeklindeki  CZ'nin tweete hatırlatıldı ve kayıp kripto para, bu tür durumlar için oluşturulan bir Binance fonundan kullanıcılara telafi edileceğine söz verdi.

Yine de Jameson Lopp, teknik uzmanlardan oluşan bir ekibin kriptoyu güvence altına almanın bu kripto sahibinin kendisinden daha iyi olup olmayacağına dair şüphelerini dile getirdi.

“Bir uzman ekibinin hassas verileri korumada ortalama bireyinizden daha iyi olacağına şüphe yok. Bununla birlikte, sadece ortak kayıp risklerini karşılaştırmak dar görüşlü olmak anlamına gelir. Çünkü birkaç gözetim altında fonları yoğunlaştırmanın yarattığı sistemik riskleri göz ardı etmektedir. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ