Görünüşe göre, kripto para çok az kullanıcı olduğunda büyük bloklar daha büyük bir blok zinciri oluşturmaz.

Jameson Lopp: Bitcoin "Büyük Blok" Forklarından Daha Büyük Blok Zinciri

Görünüşe göre, kripto para çok az kullanıcı olduğunda büyük bloklar daha büyük bir blok zinciri oluşturmaz.

Cypherpunk Jameson Lopp, Bitcoin'in "büyük blok" forklarını blok zinciri boyutuna gelince hala daha iyi performans gösterdiğine dikkat çekmek için Twitter'a götürdü. Onun tweet'i kaçınılmaz bir şekilde Bitcoin Cash ve Bitcoin SV topluluklarını parçaladı.

Yorgun Tartışma

Bitcoin blok zincirindeki her blok 1 MB'lık veri ile sınırlıdır, bu da kripto para ölçeklenebilirliği ve bunun ardından ana akım kullanımına büyük bir zarar verir. BTC ağı, saniyede yaklaşık yedi işlem gerçekleştirebilir (TPS). Karşılaştırma için, VISA 24.000 TPS'ye kadar işlem yapabilir.

Bu sorun, sonuçta iki tartışmalı forkun - sonuçta blok büyüklüğünü 8 MB ve 128 MB'a yükselten Bitcoin Cash ve Bitcoin SV  ile sonuçlanmasına yol açan sonsuz tartışmalara yol açtı.

İşlemlerin hızını arttırırken ve ücretleri düşürürken, daha büyük bloklarla tam düğümler çalıştırmak pahalı, bu da Bitcoin'i daha merkezi hale getirir ve değerinin tam bir güvenilirlik teklifini baltalar.

İki Başarısız Fork

İki Bitcoin forku, yatırımcılarının beklentilerini karşılayamadı. Bitcoin Cash (BCH) şu anda yüzde 94'den daha az bir oranda. Bununla birlikte, Bitcoin'in üvey kardeşinin en büyük savunucusu Roger Ver, görünüşe göre BCH'nin yeni benimseme kilometre taşlarına ulaştığında değerinin 1000 kat artırabileceğine inanıyor.

Bitcoin SV, aynı zamanda şans oyunları devi Calvin Ayre ile birlikte en büyük destekçisi olan kendi kendini Satoshi ilan eden Craig Wright ile ilgili sahte haberlerin yol açtığı birkaç vahşi fiyat yükselişinin ardından BCH'den çarpıcı biçimde ayrıldığında hala aynı fiyat seviyesinde.

BSV yakında tüm mayınlı kripto paraların yüzde 50'sine dokunulmadığından fiyat patlaması yaşayabilir. Buna ek olarak, işlemlerinin neredeyse tümü rastgele bir hava uygulamasına atfedilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ