Japon Banka Devi başka bir Mt.Gox olayını engellemek istiyor

Japonya'daki Mitsubishi UFJ Güven ve Bankacılık, Japonya'daki Nikkei Asya İncelemesinde, Kripto para borsa kullanıcılarının kullandıkları borsalar kapatıldığında veya saldırıya uğradığında kripto para sahiplerini koruyacak bir hizmet başlatmaya hazırlanıyor. Biliyorsunuz Japonya zaten bu konuda daha önce büyük bir olay yaşamıştı.

Bankacılık devi, bu programa katılmak isteyen müşterilerin kripto para borsa kayıtlarını eşleştirmeye devam edecek. İşlemlerin başarısız olması veya tehlikeye atılması durumunda, Mitsubishi UFJ, müşterilerine kaybettikleri zararlarını, kaydettiği kayıtlara göre telafi edeceğini vaad ediyor.

Nikkei, hizmetin Bitcoin ticareti ile başlayacağı ve Nisan ayı başlarında piyasaya sürüleceğini bildirdi. Mitsubishi UFJ tarafından fonlarının korunması için kaydolan kripto kullanıcıları için hizmet karşılığıda belirli bir ücret tahsil edilecek. Bir nevi Bitcoinlerinizi sigortalatacaksınız.

Bununla birlikte, Tokyo merkezli borsa ofisi Bitbank Noriyuki Hirosue'nun iddiası gereği ekstra ücret, geleneksel finansal kurumlara güvenmeyi tercih edenler için çokta külfetli olmayacak, bu miktarın kolay ödenebilecek bir miktar olduğunu belirtiyor.

"Müşteriler, bir güven bankasının varlıklarını yönettiğini bilerek huzur içinde hissedecekler."

Japonya merkezli kripto para borsası Mt. Gox, bilgisayar korsanlarının çaldığı 800.000 adet Bitcoin ile iflas etmişti. 2014 yılıda gerçekleşen olayda Mt.Gox piyasadaki Bitcoinlerin %82 lik bir kısmını kendi bünyesinde barındırmaktaydı.

Japonya, kripto para yatırım ve yönetmeliklerinde küresel bir lider olarak tanınmaktadır. Nikkei, Japonya Finansal Hizmetler Dairesinin kripto para birimlerini Nisan 2018'e kadar güven içinde olabilecek varlıkları tanımaya hazırlandığını bildirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ