Japon bankaları Ripple (XRP) kullanma kararı aldı!

Bir grup Japon bankası da Ripple'ı benimsedi ve ödemelerde kullanacağını açıkladı.

Japonya'da SBI isimli bir banka, yaptığı bir açıklamada MoneyTrap adını verdikleri ve Ripple'ın dağıtık ödeme teknolojisi kullanan yeni bir uygulama geliştirme aşamasında olduklarını açıkladı. Uygulama ilk olarak akıllı cihazlar için piyasaya sürülecek. Bununla birlikte bir masaüstü uygulaması veya web sitesinin olup olmayacağı şuan için merak konusu.

Ripple tarafından verilen bilgiye göre de, bankaların 7/24 işlem yapabilmesi için gerekli altyapıyı sunduklarını belirtti. Uygulama ile birlikte kullanıcılar banka müşterileri zaman kısıtlaması olmadan banka hesabı üzerinden veya uygulama üzerinden işlem yapabilecek duruma gelecekler. Aynı zamanda QR desteği de sunulacak ve günlük banka transfer işlemleri Ripple üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilecek.

Japonya'da üç büyük bankanın bu teknolojiyi kullanması planlanıyor. Aynı zamanda uygulamanın test aşamalarının da sürdüğü belirtiliyor. Planlara göre bu teknolojiyi yıl sonuna kadar 60'ın üzerinde bankaya entegre etme için çalışmalar sürüyor.

Blockchain teknolojisi, bankalar için önemli bir gelişme. Güvenliği üst düzeye çıkarmak ve müşterilerine hızlı işlemler sunması için de oldukça gerekli bir teknoloji. Bankaların Ripple'ı benimsemesinin altında, tabi ki bu teknoloji yatıyor.

Ripple'ın bankalar tarafından benimsenmesi ve kullanılmaya başlanması olağan bir durum. Ripple'ın en başından beri amacı zaten, uluslararası ve yerel ödemeler konusunda bankalara alternatif sunmak, aynı zamanda en düşük transfer ücretleriyle para transferlerini gerçekleştirmekti. 

Bakalım bu gelişmeler Ripple'ın fiyatında ne gibi değişiklikler yapacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ