Japonya'daki en büyük üç bankadan biri olan Sumitomo Mitsui Banking Corporation (SMBC), takas edilemeyen tokenler (NFT'ler) ve Web3 platformları dahil olmak üzere dijital varlık işletmelerine genişlemeyi planladığını duyurdu.

Japon Bankası SMBC, NFT ve Web3 Piyasalarına Girecek

Token ve NFT Hizmetlerini Tanıtacak İkinci En Büyük Japon Bankası

Dünyanın dört bir yanındaki birçok geleneksel bankacılık şirketi artık kripto ve dijital varlık işine girmeyi düşünüyor. 463'ten fazla şubesi olan ve tüm dünyada varlığı olan bir kurum olan Sumitomo Mitsui Banking Corporation SMBC, NFT hizmetlerini ve Web3'ü bu alandaki ana önceliği alarak kripto para varlık işine gireceğini duyurdu.

Bu hedefe ulaşmak için SMBC, tokenizasyon çözümleri ve listeleme hizmetleri sunma konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Hashport ile ortaklık kurdu. Basın bülteni, SMBC'nin iş bilgisinin ve Hashport'un Web3 teknik çözümlerinin ortak girişimin bir hizmet platformu oluşturmasına izin vereceğini gösteriyor. Şöyle belirtiyor:

NFT alanında birçok oyuncuyu içeren bir ekosistem kurmayı hedefliyoruz. Bu çabaların Web3'ün Japonya'da tanıtımına katkıda bulunacağına inanıyoruz.

Token İşi Laboratuvarı

İşbirliğinin sonucu, "token işinin tanıtımıyla ilgili anketler, araştırmalar ve gösteri deneyleri yapacak" bir iş tokeni laboratuvarının kurulması olacaktır.

Bu aynı zamanda, Japonya'da token işinin yayılmasını teşvik etmek ve aynı zamanda dijital saklama hizmetleri sunmak için bir bölüm oluşturmak olan şirketin uzun vadeli hedefi ile örtüşmektedir. Ancak SMBC'nin sunmayı hedeflediği hizmetler bunların ötesine geçmektedir. Ortak girişim, bu hareketin "NFT'lerin verilmesi de dahil olmak üzere token işini düşünen müşterilere ticarileştirme desteği ve danışmanlık hizmetleri" sağlamayı amaçladığını belirtti.

SMBC Group, uluslararası varlığından ve geniş yerleşik kullanıcı tabanından yararlanarak gelecekte kendi token işini çıkarmayı da düşünüyor. Şubat ayında kendi NFT pazarını başlatan çevrimiçi perakende şirketi Rakuten dahil olmak üzere diğer Japon şirketleri de bu sektörde girişimler başlattı. Mayıs ayında, grubun bir yan kuruluşu, kurumlar için kripto para saklama hizmetleri sunmak için bir Japon kripto borsası olan Bitbank ile ortak kuracağını duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ