Japon hükümeti kripto dostu Ryozo Himino'yu ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı'nın bir sonraki komisyon üyesi olarak atayacak.

Japon hükümeti, Finansal Hizmet Ajansı

Japon hükümeti kripto dostu Ryozo Himino'yu ülkenin Finansal Hizmetler Ajansı'nın bir sonraki komisyon üyesi olarak atayacak.

Kripto dostu bir kişi, Japonya Finansal Hizmetler Ajansı'nın bir sonraki lideri olarak seçildi. Jiji Press raporuna göre, Japon hükümeti Ryozo Himino'yu Japonya'nın Finansal Hizmetler Ajansı'nın (FSA) bir sonraki komisyon üyesi olarak atamaya karar verdi. Resmi duyuru bu ayın sonlarında yapılacak. Ryozo Himino şu anda uluslararası sahnede bilinen Uluslararası Mali Müşavir Danışmanıdır. Geçen yıl, Finansal İstikrar Kurulu'nun (FSB) Daimi Komitesi'nin ilk Japon Başkanı oldu.

Ryozo Himino, kripto endüstrisine sempatik olarak kabul ediliyor. O, FSA’nın Blockstream’in Adam Back’ini ülkedeki G20 Fukuoka ile birlikte düzenlenen bir seminere davet etme kararında etkili oldu. Finansal Hizmet Ajansı, Adam Back'i dünyayı kriptografi ile değiştirmek isteyen “efsanevi bir cypherpunk” olarak kabul etti. Morgan Creek ortağı Anthony Pompoliano, Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı'nın Bitcoin ve Lightning Network'ün büyük bir savunucusu olduğunu tweetledi. Son birkaç yıl içinde, FSA, bu Mayıs ayında çıkarılan tartışmalı kripto para birimi ile ilgili iki yasa ile kripto endüstrisi hakkında daha katı hale geldi.

Daha önce bildirildiği gibi, Japonya merkez bankası fizibilitesini teknik bir perspektiften kontrol etmek için bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile deney yapmaya başlayacağını duyurdu. Japonya Merkez Bankası, ulusal para birimi yen'in merkezi bir dijital versiyonunu oluşturma konusundaki ilgisini dile getirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ