Japonya merkezli bir pazarlama firması olan Ceres, San Francisco merkezli blockchain ve kripto para hedge fonu Pantera Capital'in en son yatırımcısı oldu.

Japon Pazarlama Şirketi Pantera Capital Crypto Fund

Japonya merkezli bir pazarlama firması olan Ceres, San Francisco merkezli blockchain ve kripto para hedge fonu Pantera Capital'in en son yatırımcısı oldu.

28 Şubat'ta Ceres web sitesinde, Pantera'ya grubun üçüncü kripto fonuna açıklanmayan bir miktarda yen sağladıklarını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilk Bitcoin fonu olan Pantera, kripto para birimindeki potansiyeli hızla gördü ve 2013'teki ilk teklifi için 13 milyon dolar ve ikincisi için 25 milyon dolar topladı. Grubun, Pantera Venture Offshore Fund III LP adlı üçüncü girişim fonu, Ağustos 2018'de tescil edildi.

10 yıllık 175 milyon dolarlık fon, blockchain ile ilgili şirketlere, ICO tokenlarına ve ilgili işletmelere yapılan yatırımlara odaklanıyor. Pantera daha önce Ripple, Brave, Circle ve Bitstamp'ın yanı sıra 0x, Protocol, Kyber ve Polkadot gibi ICO tokenlerine yatırım yapmıştı.

Kripto alanında aktif olan ceres

Bu Ceres'in kripto para birimi dünyasına ilk girmesi değil. Pazarlama şirketi, lisanslı bir Japon kripto borsası olan Xtheta'ya aktif olarak yatırım yapıyor.

Ceres ayrıca puanların nakit veya dijital para birimi ile değiştirilebileceği bir ödül sistemi olan Moppy adlı bir token hizmeti de yürütüyor. Japonya'da yedi milyondan fazla kullanıcıyla, Moppy'ın yönleri ile mevcut blockchain teknolojisi arasında güçlü bir benzerlik var.

 Pantera Capital Kurucusu ve CEO'su Dan Morehead, Bitcoin'in değerinin önümüzdeki yıllarda artacağını tahmin ediyor. Son zamanlarda, kripto para biriminin değerinin 2022'ye kadar 356.000 dolara yükseleceğini tahmin etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ