Yeni bir rapor, Japonya'daki katı düzenlemelerin uzun vadede yeni oyunculara fayda sağlayacağını tespit etti.

Japon Piyasası Kripto Yönetmeliği

Yeni bir rapor, Japonya'daki katı düzenlemelerin uzun vadede yeni oyunculara fayda sağlayacağını tespit etti.

My Crypto Heroes'un arkasındaki oyun geliştiricisi olan Double jump.tokyo, kripto ve blockchain konusunda uzmanlaşmış Japonya merkezli bir hukuk firması olan So & Sato'yu tanıttı.

31 Mart'ta hukuk bürosu, tokenize menkul kıymetlerden kripto türevlerine kadar Asya ülkesindeki dijital varlıkların tüm yönlerini kapsayan bir rapor yayınladı.

Kripto pazarına katı düzenlemeler altında girmek

So & Sato'dan Joerg Schmidt ve So Saito, Cointelegraph Japonya'ya bir röportajda, kripto para birimi borsalarına ilişkin yerel düzenlemelerin diğer birçok ülkeden daha “katı” olduğunu söyledi. Ancak, bunun uzun vadede faydalı olacağını, çünkü geleneksel finans dünyasını dahil olmaya teşvik ettiğini söylediler:

“Japonya'da pazar oldukça düzenleniyor. Düzenleyici bir aşırılık gibi görünen şey, ilk bakışta, pazarın orta ve uzun vadede olgunlaşmasına yardımcı olabilir. Bu, daha fazla kurumsal oyuncunun pazara girmesini ve dijital varlık alanındaki paylarını artırmasını sağlayacaktır. ”

Japonya'da kripto ile ilgili düzenlemeler genellikle Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA) ve Finansal Araçlar ve Borsa Yasası (FIEA) kapsamındadır. Her iki düzenleme için de mevcut düzenlemeleri sıkılaştıran değişiklikler Mayıs ayında yürürlüğe girecek.

 Yeni PSA düzenlemeleri uyarınca, kripto borsaları, kullanıcılarının paralarını tutmak için kendi nakit akışlarından ayırarak üçüncü taraf operatörleri kullanmalıdır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ