Firma yaptığı açıklamada, yeniden yapılanmanın bir parçası olarak Nisan ayında faaliyete geçecek yeni bir Dijital Şirket kurduğunu belirtti.

Firma yaptığı açıklamada, yeniden yapılanmanın bir parçası olarak Nisan ayında faaliyete geçecek yeni bir Dijital Şirket kurduğunu belirtti.

Nomura Holdings, kripto para birimlerine ve NFT'lere artan kurumsal ilgiyi önerebilecek bir hareketle, varlık sınıfındaki olası fırsatları araştırmak için yeni bir dijital varlık ekibi kurduğunu duyurdu.

Varlık yönetimi şirketi, Future Innovation Company'yi Nisan ayında faaliyete geçecek yepyeni bir Dijital Şirket olarak yeniden yapılandırdığını söyledi. Yeni şirketin temel amacı, müşterilerin dijital varlık kullanımını artırmak ve ilgili hizmetleri sağlamak olacak.

Nomura Group Başkanı ve CEO'su Kentaro Okuda şunları söyledi:

"Yeni Dijital Şirket, iç ve dış paydaşlar arasında daha derin bir işbirliğine öncülük edecek, dijital teknolojileri benimsememizi hızlandıracak ve müşteri hizmetlerimizi geliştirecek."

Yönetimi altında yaklaşık 641 milyar dolarlık varlığa sahip varlık yöneticisi, tüm operasyonlarında dijital kabulü artırmayı hedeflediğini belirtti. Yeni bölümün, diğer dijital varlıkların yanı sıra kripto para birimleri ve NFT'lerdeki fırsatları araştıracağı bildiriliyor.                                                               

En katı kripto kurallarından bazılarına sahip olmasına rağmen, NFT'ler Japonya'da giderek daha popüler hale geliyor. Japon finansal hizmetler holdingi Nomura Holdings, ülkedeki NFT'lere bakan en son büyük oyuncu. Geçen hafta, büyük Japon e-ticaret firması Rakuten, Rakuten NFT adlı kendi NFT ticaret platformunun lansmanını duyurdu.

 Japonya merkezli mesajlaşma uygulaması, Mart ayından itibaren yerel belirteçlerin deneme sürümünü sunacak.Geçen ay, Japonya'nın en büyük finansal holdingi Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), stablecoin'lere odaklanmak için üç yıllık blockchain ödeme projesini sonlandıracağını duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ