Japon Şirket Yeni 7nm Çiplerle Madenciliğe başlayacak.

GMO İnternet Grubu, hem tüketici hem de kurumsal pazarlar için bir dizi internet hizmet sağlayıcısı olarak yeni nesil 7 nanometre ( 7 nm ) yarı iletken çip kullanan yeni bir Bitcoin madenciliği işi başlatıyor . Şirket, "Bu yeni işletmenin gelecekte artan kurumsal değeri yüksek potansiyele sahip olduğuna inanıyoruz" dedi.

Merkezi Tokyo'da olan GMO IG, 10 ülkede 60'tan fazla şirketten oluşmaktadır. GDO IG'nin büyüklüğü ve finansal gücü ile bunun istifade etmek istediği yeni teknolojiler, Bitcoin madencilik endüstrisinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilecek ciddi bir girdi yapacak.

GMO, yeni nesil madencilik çipi de dahil olmak üzere donanımın Ar-Ge ve imalatına yatırım yapacaklarını vurgulayarak, "Kuzey Avrupa'da yenilenebilir enerji ve en ileri yarı iletken cipsleri kullanan yeni nesil bir madencilik merkezi işleteceğiz" dedi. "Madencilik işleminde kullanılmak üzere çipler için en son 7 nm proses teknolojisini kullanacağız ve ortak araştırma ve geliştirme ve üretim konularında yarı iletken tasarım teknolojisine sahip ittifak ortağımızla çalışacağız."

Yarı iletken Uluslararası teknoloji yol takip eden teknoloji yineleme olarak 7 nm yarı iletken çip teknolojisi tanımlar 10 nm sırayla, aşağıdaki, teknoloji, 14-16 nm anda Bitcoin madencilik sektöründe-teknikte state-of donanımı olup teknolojisi . 7nm çipli ticari üretim, GlobalFoundries, IBM, Intel, Samsung ve Tayvan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) pazar liderliği için rekabet halindeyken hala geliştirme aşamasındadır.

Android Authority'de yayınlanan son bir makaleye göre , TSMC bu yarışta kutup pozisyonunda görünüyor; zaten bir ön 7 nm SRAM çipini sergiliyor - henüz tam bir çip sistemi (SoC) değil, önemli bir kilometre taşı. Intel'in Arizona'daki bir üretim tesisinin 7 nm SoC'leri kurmaya başlamasını planladığı söyleniyor. Samsung ve GlobalFoundries de yakalamak için çabalıyorlar.

Quartz'a göre , 7 nm teknolojisi mevcut Bitcoin maden endüstrisi standardından dört kat daha fazla enerji verimli olacak. Bu nedenle, 7 nm çipler kullanımdaysa, diğer tüm madencilerin oyunda kalmaları için yükseltmesi gerekecek.

“Açıkça madencilerin yeni nesil var,” Diego Gutierrez, madencilik yazılım geliştiricisi RSK Labs CEO'su söyledi Quartz . "Diğer madencilik çipi üreticileri, bunu yapmadıklarında mutlaka kendi 7 nm çiplerini takip edecek ve yaratacak. [Çipli üreticiler] yeni teknolojiyi elde ettikçe herkes erişebilir. "

GMO IG, "Kripto para birimlerinin, herhangi bir ülkenin veya bölgenin herhangi birinin özgürce değer vermesi, yeni bir sınır ötesi ekonomik bölge yaratması için kullanılabilecek yeni evrensel para birimlerine" dönüşeceğine inanıyoruz, "diye belirtiyor GDO IG. "[Bitcoin], ihraççı tarafından kredibilitesi teminat altına alınmış merkezi bir sistem olan yasal para birimlerine karşılık olarak, şebeke katılımcıları tarafından karşılıklı olarak izlenerek güvenirliği güvence altına alınmış bir dağıtılmış sistem olarak görülebilir. Ve [Bitcoin] gibi dağıtık bir sistemin yönetimi bir madencilik işlemini gerektirir. "

Bitcoin madencilik sektöründe nispeten derin cepleri olan bu yeni Japon oyuncuların girişi, Çin'in madencilik endüstrisine hakim olması konusunda endişe duyanlar tarafından memnuniyetle karşılanacak. Örneğin, Çin maden işletmecisi ve donanım üreticisi Bitmain 70 milyar dolarlık Bitcoin ekonomisinde baskın bir rol oynamaktadır. Şirket, aynı zamanda, ASIC cipsleri de dahil olmak üzere madencilik donanımının pazar lideri iken, madencilik havuzları olan Antpool, BTC.com ve ConnectBTC, global Bitcoin ağındaki tüm işlem gücünün yaklaşık% 30'unu oluşturuyor.

İlgili bir habere göre, başka büyük bir Japon şirketi olan DMM, Ekim 2017'de sanal bir para birimi madenciliği işletmesi olan "DMM Madencilik Çiftliği" nin faaliyete geçmesi planlanan kendi Sanal Para Birimi'ni başlattığını açıkladı . Yayınlamayan şirkete göre DMM, 2018 yılı sonundan önce dünyadaki en büyük 10 madencilik çiftliğinden birini işletecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ