Japon siyasi partisi - SANSEITO, PHI - Japonya'daki IOST çekirdek topluluk lideri ve geliştiricisi tarafından geliştirilen ve sağlanan bir dijital oylama uygulaması olan GUILD VOTING'i hayata geçirdi

Japon Siyasi Partisi Akıllı Sözleşmeye Dayalı Oylamayı IOST

Japon siyasi partisi - SANSEITO, PHI - Japonya'daki IOST çekirdek topluluk lideri ve geliştiricisi tarafından geliştirilen ve sağlanan bir dijital oylama uygulaması olan GUILD VOTING'i hayata geçirdi. IOST’un akıllı sözleşmesi oy sayımı ve oylama mekanizması, sonuç saklama ve veri güvenilirliğini garanti edecektir.

Toplu ve bilgili bir karar alma süreci için, oylama çerçevesi hem ana kuruluşlar hem de katılımcıları tarafından karşılıklı olarak kararlaştırılmalıdır. Oylama sisteminin bu tasarımı, oylama sonucunun nihai bir fikir birliği olarak değil, daha ziyade, fikir birliği süreci için temel referans verilerinden veya faktörlerden biri olarak hareket etmesini sağlamalıdır. Şu anda, Blockchain teknolojisi uygulanacak en iyi çözüm olabilir ve veri şeffaflığını ve kurcalamaya karşı korumayı garanti eder.

 Siyasi oylamanın blockchain teknolojisi için büyük bir potansiyel uygulaması var. Dünyadaki birçok siyasi parti blok zinciriyle oy kullanmayı denedi ve Japonya'nın Sanseito'su katılıma en son katılan kişi oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ