Japonya'nın bu haftaki haberleri, düşen ticaret hacmini, Çin'in beklemedeki dijital para birimine ilişkin önemli rakamların ifadelerini, bir Lisk bahis duyurusunu ve blockchain tabanlı bir kredi mektubunu içeriyor.

Japonya’da Son Dönemde Öne Çıkan Kripto Gelişmeleri

Japonya Maliye Bakanı Aso Dijital Yuan'a Karşı Uyarıda Bulundu

Japonya Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Taro Aso, insanları dijital Renminbi RMB olarak da bilinen dijital yuan'a karşı dikkatli olmaya çağırdı ve dijital para biriminin uluslararası ödemelerde kullanıldığına dikkat çekti.

Reuters'in haberine göre durumu “büyük bir sorun” olarak belirtti.

Gelecek ADB Başkanı Asakawa Dijital Yuan İçin Bir Gelecek Kaydetti

Bir Sonraki Asya Kalkınma Bankası (ADB) başkanı Masatsugu Asakawa da dijital Renminbi hakkında konuştu ve olası küresel etkilere dikkat çekti.

Asakawa, dijital varlığın potansiyel olarak dolar ile çatışabileceğini ve dünya çapında kullanılmaya devam edeceğini belirtti.

Kripto Kasım Ayında Nakit ve Kaldıraç Ticaret Hacminde Düşüşle Karşı Karşıya

Nakit ve margin yoluyla kripto ticaret hacmi Ağustos'tan Kasım 2019'a kadar yükseliş eğilimi gösterdi.

Bununla birlikte, 10 Kasım'dan itibaren Japonya Kripto Para Borsası Birliği'nden (JVCEA) yeni verilere göre Kasım ayındaki rakamlar düşüş gösteriyor.

Coincheck Lisk Stake’ini Etkinleştirir

Tokyo merkezli kripto borsası Coincheck, kullanıcıların Coincheck'in açıklamasında belirttiği gibi, varlık için küresel bir ilk olan kripto varlığı Lisk'i (LSK) hisselerini alabileceğini açıkladı.

Stake işlevselliği beta aşamasında başlayacak ve katılımcıların stake işlemlerini etkinleştirmek için borsa hesaplarında en az 10 Lisk'e ihtiyaç duyacaklar

Japonya’nın En Büyük Bankası Blockchain Tabanlı Akreditif Çıkarıyor

Japonya'nın en büyük bankası olan Mitsubishi UFJ Bank, bankadan yapılan açıklamaya göre blok zincirine dayalı bir kredi mektubu yayınladığını bildirdi.

Banka, merkezi İsviçre'de bulunan KomGo tarafından tasarlanan bir platform kullandı. KomGo, ING, BNB Paribas ve Citigroup gibi büyük şirketlerden yatırımlar gördü.

Mitsubishi UFJ Bank, söz konusu blockchain tabanlı kredi mektubunu Londra'daki koluna dağıttı.

 “Bank of Mitsubishi UFJ, kredi mektuplarını dijitalleştirmek, kimlik doğrulama (KYC) sürecini kolaylaştırmak ve verileri ticaret finansmanı için şifrelemek için komgo sistemini kullanacak”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ