Japon kripto para borsası Liquid, sıcak cüzdanlarına bir güvenlik saldırısı bildirdi. Liquid, çalınan miktarı belirtmezken ekip, hacker'ın kripto adreslerini paylaştı. Bu, Liquid'in altyapısının tehlikeye girdiği ikinci olaydır.

Japon kripto para borsası Liquid, sıcak cüzdanlarına bir güvenlik saldırısı bildirdi.  Liquid, çalınan miktarı belirtmezken ekip, hacker'ın kripto adreslerini paylaştı. Bu, Liquid'in altyapısının tehlikeye girdiği ikinci olaydır.

Japon kripto borsası Liquid, sıcak cüzdanlarının saldırıya uğradığını açıkladı.

Hacklenen Rakam

Japon kripto para borsası Liquid, 19 Ağustos tweet'inde sıcak cüzdanlarına bir güvenlik saldırısı bildirdi. Liquid, 2014'ten beri merkezi bir borsa olarak faaliyet gösteriyor.

Ne kadar paranın çalındığını söylemezken, bilgisayar korsanının adreslerini kriptoyla paylaştı. Hacker tarafından kullanılan adreslerle yapılan işlemlere göre çalınan varlıkların değeri 84 milyon doların üzerinde.

Hacker'ın Ethereum adresi yaklaşık 69 milyon dolar değerinde ETH ve diğer ERC-20 tokenlerini içerirken, Bitcoin cüzdanında yaklaşık 4,8 milyon dolar değerinde 107,42 BTC bulunuyor. Liquid tarafından orijinal olarak paylaşılan cüzdan adreslerinden 10 milyon dolar değerinde XRP ve TRX daha gönderildi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Aynı zamanda, bilgisayar korsanının borsanın sıcak cüzdanlarındaki tüm varlıkları transfer edemediği görülüyor. Borsa, fonların saldırıya uğramayan kısmının şimdi soğuk cüzdanlarına aktarıldığını söyledi.

Olay, 2021'in en büyük merkezi borsa hacklerinden biri. 2020'nin "DeFi yazı"ndan bu yana, kripto saldırıları büyük ölçüde merkezi olmayan borsaları ve getiri çiftliklerini içeriyor. Bu ayın başlarında, bir saldırgan Poly Network'teki bir hack yoluyla 611 milyon dolarlık rekor bir kripto para çaldı ve hemen hemen tüm fonları iade etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ