Japon iş adamlarının yaklaşık 6 buçuk milyon TL yatırımla Türkiye’de kurduğu dijital varlık alım satım platformu Koindex faaliyetlerine başlıyor.

Japon iş  adamlarının yaklaşık 6 buçuk milyon TL yatırımla Türkiye’de kurduğu  dijital varlık alım satım platformu Koindex faaliyetlerine başlıyor.  Dijital varlık yönetim şirketi Koindex’in kendi platformunda kullanacağı kripto para birimi KOIN, Türkiye’de, Türk mühendisler tarafından  geliştiriyor.

Çoklu soğuk cüzdan kullanımı, yüksek güvenlik ve yüksek hacimde hızlı işlem desteği sunan Koindex, yenilikçi getiri modelleri ve düşük işlem ücretleriyle de dijital  varlık yatırımcılarına merhaba diyor. Global borsaların çoğundan daha  düşük işlem ücretleriyle çalışan Koindex’te kullanıcılar ödedikleri  işlem ücretlerini geri alma imkanına da sahipler. Koindex ayrıca daha  geniş bir yatırımcı kitlesine ulaşmak için dijital varlık platformları  arasında yaygın olan satış ortaklığı (referans) modelini de yatırımcıya  sunacağını duyurdu.

Yüksek kaliteli alım satım ve listeleme  hizmetleriyle sınıfının en iyi dijital varlık platformu olma hedefiyle  faaliyetlerine başlayan Koindex güvenilir, şeffaf, verimli ve istikrarlı bir ticaret platformu sunarak küresel kullanıcı topluluğuna hitap  ediyor. Bitcoin başta olmak üzere kripto para ve dijital varlıklara  erişimi kolaylaştırmak için kullanıcı dostu bir arayüzle tasarlanan  platform, token sahiplerine al sat ticareti (trade mining), token tutma  (pledge) ve marj ticareti (margin trading) gibi çeşitli kazanç  yöntemleri sunuyor.

Yatırım Japonya’dan, teknoloji Türkiye’den

Türkiye’de kripto para alanındaki yüksek işlem hacminin kendilerini bu ekosisteme  yatırım yapmaya teşvik ettiğini vurgulayan Koindex Uluslararası  Pazarlardan Sorumlu Yönetici Ortağı Anthony Knode: “Geleceğin para  birimi olarak adlandırılan kripto paralara Türkiye özelinde yoğun bir  ilgi var. Türkiye’nin inovatif dönüşümleri çabuk benimseyen genç nüfusu, kripto para dünyasında da kendini gösteriyor. Bu potansiyelin ortaya  çıkarılması için büyük bir özveriyle çalışacağız. Türkiye pazarının yeni oyuncusu Koindex olarak özellikle kendi kripto paramız KOIN ile önemli  bir çıkış yakalamayı hedefliyoruz. Dijital varlık alım satımı için  yarının ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilecek güçlü bir altyapıya  ve uzmanlığa sahibiz. Yatırımcıya en iyi deneyimi sağlamaya odaklı  çalışarak, Türkiye’de bu alanda ihtiyaç duyulan hizmetleri sunmak için  yola çıktık” diye konuştu.

Koindex’i diğer kripto para borsalardan ayıran ana unsur olan platforma özgü KOIN token’ın yerli bir ekip  tarafından geliştirildiğini yineleyen Koindex İş Geliştirme ve Pazarlama Danışmanı Demet Zübeyiroğlu: “Yapılan araştırmalar Türkiye’de kripto  para alanında ilginin oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Bireysel ve  kurumsal yatırımcıların kripto paralara olan ilgisinin özellikle korona  virüs salgını etkisiyle arttığını da gözlemliyoruz. Tam bu dönemde  Asyalı yatırımcının parasını Koindex ile Türkiye’de değerlendirme isteği de Türkiye’deki kripto para ekosisteminin güvenilirliğini  pekiştiriyor.” diye ekledi.

Sepet kura endeksli ilk kripto token: KOIN

Koindex’in kendi platformunda kullanacağı KOIN adlı token’in değeri altın, ABD  Doları ve Bitcoin (BTC) baz alınarak oluşturulan KOIN Endeksi’ne göre  belirleniyor. Bu üç kur üzerinden her ayın ilk günü otomatik olarak  yapılacak piyasa güncellemesi neticesinde, fiyatı stabil tutabilmek için kur kompozisyonu da yenileniyor. Endekste yaşanacak günlük yüzde 10  üstü dalgalanmalarda da altın, USD ve BTC oranı yeniden hesaplanıyor.  KOIN değerinin böylelikle temelde altın fiyatına endeksli olarak  kademeli biçimde artması öngörülüyor.

Al sat madenciliği hem gelir hem de sermaye kazancı sağlayan devrim niteliğinde bir sistem olarak  dikkat çekiyor. Bu yapı işlem ücretlerinden elde edilen getirilere  dayanıyor. Bu ücretler Koindex tarafından kısmi olarak veya tamamen  kullanıcıya “KOIN” şeklinde iade ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ