Japonya’nın en büyük bankası olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), kripto para birimi takibine başlayan bir girişim Chainalysis için 6 milyon dolarlık B Serisi turunu destekledi.

Japonya’nın En Büyük Bankası Kripto Takip Startup

Japonya’nın en büyük bankası olan Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), kripto para birimi takibine başlayan bir girişim Chainalysis için 6 milyon dolarlık B Serisi turunu destekledi.

Salı günü yapılan açıklamada, yatırımın bankanın risk sermayesi birimi MUFG İnovasyon Ortakları olduğunu söyledi. Tura ayrıca Tokyo merkezli yatırım şirketi Sozo Ventures'in de katıldığı görüldü.

Ek finansman, Chainalysis’in B Serisi turu için toplamının şu anda 36 milyon dolar olduğunu gösteriyor. Girişim sermayesi şirketi Accel Partners'ın önderlik ettiği ilk turda Şubat ayında 30 milyon dolar topladı.

Chainalysis ek yatırımlarla, Asya-Pasifik işini büyütmeyi ve bu çabayı desteklemek için yeni bir ofis açmayı hedeflediğini söyledi.

Başlangıçta, bölgedeki işini önemli ölçüde arttırdığını, müşteri sayısının iki katından fazla olduğunu ve taahhütlü geliri geçen yıl “16 kattan fazla” artırdığını belirtti.

Firma, “Chainalysis, bu momentum üzerine fiziksel bir varlık göstermeyi ve kritik pazar bilgileri sağlayacak olan Sozo ve MUFG gibi kuruluşlarla daha derin etkileşimler kurmayı planlıyor” dedi.

Nisan 2018’de, Chainalysis, Benchmark Capital’in A Series yatırımında 16 milyon dolar artırdı ve Chainalysis KYT  olarak adlandırılan ve gerçek zamanlı olarak işlem analizi yaptığını belirten bir kripto para birimi uyumluluğu aracı başlattı.

MUFG İnovasyon Ortakları CEO'su ve başkanı Nobutake Suzuki, dün yaptığı açıklamada:

    “Chainalysis’in uyumluluk teknolojisi, gelecek nesil uyumluluk çerçevelerinin oluşturulması için bankaların ihtiyaç duyduğu içgörü ve kara para aklama kontrollerinin sağlanması için önemlidir.”

Geçtiğimiz hafta girişim, Kripto endüstrisinin müşterilerin sizin bildiğiniz müşteriyi (KYC) göndermesini beklemesinin gerçekçi olmadığını ve zararlı olduğunu söyleyerek Mali Eylem Görev Gücü'nün (FATF) hazırladığı taslak tavsiyeye cevaben bir genel yorum mektubu yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ