Japonya’nın Kripto Para Borsası Birliği, Kasım 2019 için üyeleri hakkında yeni veriler yayınladı. Veriler, işlem tutarlarını ve aktif kripto para alım hesaplarının sayısını içerir.

Japonya’nın Kripto Para Borsası Birliği Kasım 2019 Verilerini Yayınladı

Japonya’nın Kripto Para Borsası Birliği, Kasım 2019 için üyeleri hakkında yeni veriler yayınladı. Veriler, işlem tutarlarını ve aktif kripto para alım hesaplarının sayısını içerir.

Japonya'daki kripto varlık endüstrisi için kendi kendini düzenleyen bir kuruluş olan Japonya’nın Kripto Para Borsası Birliği (JVCEA), 10 Ocak’ta Kasım 2019 için şirket üyeleri hakkında istatistiksel bilgiler yayınladı. Veriler, işlem tutarlarını ve etkin kripto para alım hesaplarının sayısına yer veriyor.

İstatistikler, derneğin üye şirketlerinin her birinin ticaret durumu kullanılarak toplanmış durumda. Japonya'da kripto para birimi ile ilgili hizmetler sunan JVCEA ile ilişkili 30'a yakın şirket var. Tüm Japon kripto para borsaları kuruluşun üyeleridir.

JVCEA’nın yayınladığı materyallere göre, Japonya'da, dijital varlıklarda spot ticaret, Kasım 2019'da \ 351.8 milyar yen (yaklaşık 3.2 milyar $) ve marj ticareti \ 3.470.9 milyar yen (yaklaşık 30.9 milyar $) olarak gerçekleşti.

Toplam kullanıcı mevduatı bakiyesi yaklaşık 337,6 milyar yen (yaklaşık 3,1 milyar $) olup, kripto para biriminde yaklaşık 255,6 milyar yen (yaklaşık 2,3 milyar $) ve nakit mevduatta \ 351,9 milyar yen (yaklaşık 3,2 milyar $) olmuştur. Dijital varlıklar için yaklaşık 1,99 milyon veya % 62 aktif olan 3.19 milyon kullanıcı hesabı kuruldu. Kullanıcı mevduatı bakiyelerindeki kripto para birimi miktarı, Ocak 2019'dan bu yana en yüksek, 13,26 milyar adet olarak gerçekleşti.

Ayrıca, Kasım 2019'da en yüksek spot işlem hacimlerine sahip kripto para birimleri Bitcoin (BTC), Ripple (XRP), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Monacoin (MONA) idi. Genel ticaret açısından, popüler kripto paraların sırası geçmişe göre nispeten değişmeden kalmış durumda.

Nikkei 10 Ocak'ta Japonya'nın Finansal Hizmetler Ajansı'nın dijital varlıkların marj ticareti için maksimum kaldıraç açısından iki kata kadar kaldıraç politikasını benimsediğini bildirdi. Bu politika “aşırı spekülasyon ve fiyat dalgalanması nedeniyle kayıp riskini bastırmak amacıyla” oluşturulmuştur ve 2020 baharından itibaren uygulanacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ