Japonya, bankalara ve banka havalesi şirketlerine yönelik stablecoin ihracını sınırlamak ve sektör için gözetimi sıkılaştırmak istiyor.

Japonya, bankalara ve banka havalesi şirketlerine yönelik stablecoin ihracını sınırlamak ve sektör için gözetimi sıkılaştırmak istiyor.

Japonya, stablecoin sektörü için gözetimi sıkılaştırmaya çalışan, büyüyen bir ülke listesine katılıyor. Yerel bir rapora göre, Asya ülkesinin mali gözlemcisi, stablecoin çalıştırmalarını önlemek için bankalara ve banka havalesi şirketlerine stabilcoin ihraç edilmesini sınırlamak istiyor. Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), stabilcoin incelemesinde ABD Kongresi ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dahil olmak üzere küresel olarak diğer düzenleyicilere ve yasa koyuculara katılmaya çalışıyor.

Finansal Hizmet Ajansı, 2022'de Yeni Stablecoin Tekliflerini Ortaya Koyacak

Yerel bir finans gazetesine göre, bekçi köpeği Nikkei, 2022'de yeni stablecoin önerilerini ortaya koyacak. Stablecoinler, düzenleyiciler için küresel bir endişe haline geldi. Çoğu ülke henüz Bitcoin için düzenlemeler yayınlamamış olsa da, bazıları kontrolsüz yükselişleri ve mevcut kripto para piyasası için önemleri nedeniyle ilk önce sabit paralara odaklanmak için bunları rafa kaldırıyor. Şu anda toplam piyasa değeri 150 milyar doların üzerinde olan 70'in üzerinde stablecoin var ve bunların arasında ilk 2'si olan Tether ve USD Coin, pazarın %70'ini kontrol ediyor.

Tether, Piyasadaki En Çok İşlem Gören Stablecoin Olmaya Devam Ediyor

Tüm düzenleyici sıkıntılara rağmen, Tether piyasada en çok işlem gören kripto para birimi olmaya devam ediyor. Son 24 saat içinde, ana şirketi iFinex'in finansal yönergeleri açıkça göz ardı ettiğini ortaya koyan birkaç rapora rağmen, sonraki yedi kripto para biriminin toplamından daha yüksek bir hacim kaydetti. Circle Financial tarafından kontrol edilen USD Coin, ABD düzenleyicileri ile de birkaç sorun yaşadı. FSA, ihracın banka havalesi şirketlerine ve bankalara sınırlandırılmasının, bu kuruluşların yasal olarak tüketici varlıklarını korumaları gerektiği için Japonya'da stablecoin çalıştırmalarını önleyeceğine inanıyor. Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler aktif olarak kripto para birimi düzenlemeleri üzerinde çalışıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ