Japonya'da faaliyette olan iki borsa yeterli güvenlik sağlayamadığı için kapatıldı

Japonya

Japonya'da yapılan son soruşturmalar neticesinde Tokyo GateWay ve Mr. Exchange isimli iki borsa kepenkleri indirmek zorunda kaldı. Güvenlik seviyesinin düşük olduğu düşünülen iki borsanın da kapatılması, yakın zamanda Japonya'da yeni haberler duyacağımıza işaret ediyor gibi.

Ülkede olan sıkı düzenlemeler ile kapatılan borsa sayısı yeni borsalarla birlikte, beşe yükseldi. Japon FSA (Finansal Hizmetler Kurumu), her iki borsa için güvenlik önlemlerini artırmasını ve gerekebilecek bütün düzeltmeler üzerinde durulmasını talep etti. Ancak borsalar, bu istekleri yerine getirmek yerine, müşterilerin nakit ve kripto para bakiyelerini iade etme kararı aldılar.

Raimu, bitExpress ve Bit Station borsaları da aynı nedenden dolayı uyarılmıştı ve borsalar da kepenkleri indirmeyi tercih etmişlerdi. Borsalara yeni bir şans tanınmasına karşı, borsaların neden kapatma kararı aldığı hakkında kimsenin bir fikri yok. Şuan için FSA'ya kayıtlı olan ve bütün yükümlülükleri yerine getiren toplam 16 borsa faaliyetlerini sürdürüyor.

FSA, başvuru yapan bütün borsaları yerinde inceleme yaparak değerlendiriyor. Muhtemel güvenlik açıkları, kullanıcıların güvenliği gibi konular üzerinde titizlikle duruluyor. Kriterlere uymayan borsalar için belirli bir zaman tanınıyor. Eğer borsalar yükümlülüklerini yerine getirmezse, kapatılmak zorunda kalınıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ