Japonya'nın en büyük Lightning Network topluluğu Diamond Hands, daha fazla benimsenmesi ve ortak bir araştırma projesi için Tokyo'daki en iyi emlak firmasıyla ortaklık kuruyor.

Japonya
  • Japonya'daki en büyük Lightning topluluğu olan Diamond Hands, ortak bir araştırma projesi için Tokyo'daki en büyük emlak firmalarından biri olan Open House Group ile ortaklık kuruyor.
  • Open House, bölgedeki gayrimenkul işlemleri için Bitcoin Lightning Network'ten yararlanarak araştırma yapacak.
  • Emlak şirketi ayrıca, Lightning Network'ü benimsemek isteyen bölgedeki işletmeler için altyapı uygulamaları oluşturmaya çalışacak.

Tokyo Metropolitan Bölgesi'ndeki en iyi emlak firması Open House Group Company Limited, Japonya'nın Diamond Hands olarak bilinen en büyük Lightning Network topluluğuna ortak bir araştırma projesinde sponsorluk yapıyor.

Open House, Lightning Network'ün bölgede daha fazla benimsenmesi için çabalarken Diamond Hands'in destek ve sosyal yardım çabalarına sponsor olacak. Lightning topluluğu, Lightning'in hem bireysel kullanıcılar hem de işletmeler için benimsenmesiyle ilgili olduğu için, hem dahili projelerin hem de topluluk geliştirmenin araştırma ve geliştirmesinde Open House'a katılacak.

Ayrıca Open House, firmalar için tam düğümlü ticari operasyonları keşfederek ekosistem anlayışını güçlendirmeyi amaçlamaktadır. Bu araştırma, kişisel cihazlarda ve gayrimenkullerdeki tam düğümlerdeki bulut veri tabanlarında verilerin güvenli bir şekilde depolanmasını, gayrimenkul işlemleri için ikinci katman Bitcoin teknolojisinden yararlanmayı ve Lightning Network'te ödemelerin nasıl yönlendirileceğini içerecektir.

Daha önce Diamond Hands , iki kuruluşun, Mimesis Capital ile birlikte Lightning'in Asya'da benimsenmesini güçlendirmek için güçlerini birleştirdiği, yalnızca bitcoin tabanlı oyun şirketi ZEBEDEE ile ortaklığıyla ilgili manşetlerde bulundu.

Sonuç olarak, bitcoin odaklı bir aile ofisi olan Mimesis Capital, Lightning Network'ü mesleklerine entegre etmek isteyen firmalara iş danışmanlığı sunmak için Diamond Hands'in bağlantılarından yararlanmayı planladı. Ek olarak, ZEBEDEE, bölgedeki yüksek seviyelerde bitcoin oyununa izin vermek için altyapı oluşturmaya odaklandı.

Diamond'ın organizatörü Koji Higashi, "Diamond Hands topluluğu, Lightning'in Japonya'da geçen yıldan beri hem bireyler hem de işletmeler için benimsenmesinde ayrılmaz bir rol oynadı, ancak uluslararası şirketler ve topluluklarla işbirliği yaparak bunu daha da ileriye götürmek istiyoruz." Eller daha önce belirtmişti .

Lightning Network Nedir?

Lightning Network (LN), Bitcoin blokzincirinde yaşanan ölçeklenebilirlik sorununu çözmek amacıyla yaratılmış katman teknolojisidir. Fikir olarak Bitcoin üzerinden çıksa da diğer kripto paralar için de uygulanabilir. İlk olarak, 2015 yılında Joseph Poon ve Thaddeus Dryja tarafından önerilmiş ve yıllar içinde geliştirilmeye devam etmiştir.

Lightning Network ile yapılan işlemler, blokzincir üzerinde olduğundan daha hızlı, az maliyetli ve kolay yapılıyor. Çünkü işlemleri zincir dışına taşımak, blokzincirde oluşan tıkanıklıkların yarattığı sorunları ortadan kaldırıyor. Ayrıca, atomik takas işlemlerini kolaylaştırmak için de kullanılabiliyor.

Lightning Network nasıl çalışır?

Lightning ağının temel çalışma prensibi, akıllı sözleşmeler ve imzalı komutlardan ibarettir. P2P (eşler arası) mekanizması ile çalışan bir fonlama işlemi olarak tarif edilebilir. Eşlerden biri veya her ikisi, transfer işlemi için fon sağladığında ödeme kanalı oluşur ve bu kanallar üzerinden transferler yapılır.

Başlangıçta genel ve özel olmak üzere iki anahtar değiştirilir ve böylece fonların kolay erişilerek harcanması sağlanır. Fakat LN devreye girdiğinde imza takası olmaz çünkü harcamaların ana blokzinciri tarafından tanınmasını önlemek gereklidir. Bu yüzden iki taraf kendi aralarında harcama işlemlerini doğrulamak adına tek bir anahtarı değiştirirler. Buna taahhüt işlemleri de denir. LN ağındaki eşler, birbirleri ve başka bir LN ağındakilerle sonsuz sayıda taahhüt gerçekleştirebilirler.

Avantajları

Günlük işlem hacimleri, blokzincirin merkeziyetsiz yapısı gereği bir yoğunluk oluşturup, beraberinde sorunları getirebilir. Yüksek enerji harcanır ve bununla birlikte ihtiyaç duyulan ağ bakımı da maliyetli olur. Ancak Lightning Network, blokzincir üzerinde ikinci bir katman oluşturarak ölçeklendirme sorununu ortadan kaldırır. İşlem yapmak isteyen taraflar, bu katman üzerinde yer alan çoklu ödeme kanallarından faydalanarak transferlerini gerçekleştirirler.

LN üzerinde yapılan işlemler, ana blokzincirin onayına ihtiyaç duymadan gerçekleştiği için sonsuz sayıda işlem oldukça hızlı şekilde yapılabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ