Whale Alert isimli Twitter hesabı, bazıları kurumsal yatırımcıların XRP biriktirmeye başladığına inandığı için, üçüncü büyük kripto para biriminin devasa bir miktarında transfer olduğunu tespit etti.

Whale Alert isimli Twitter hesabı, bazıları kurumsal yatırımcıların XRP biriktirmeye başladığına inandığı için, üçüncü büyük kripto para biriminin devasa bir miktarında transfer olduğunu tespit etti.

Devasa büyüklükte kripto tutan dijital varlık yatırımcılarının kripto balinaları olarak bilinir ve fiyatları kripto piyasasında yukarı veya aşağı hareket ettirerek etkileyebileceğine inanılır.

"Ledger.exposed" tarafından sağlanan veriler, 20,1 milyon XRP'ye sahip hesapların yüzde 0,01'inin bu varlığın daha fazlasını biriktirdiğini söylüyor.

Bu arada, Whale Alert  eski Ripple CTO Jed McCaleb'e gönderilen muazzam miktarda XRP tespit etti.

63 milyon XRP taşındı, Jed McCaleb dahil oldu

Twitter botu Whale Alert, son birkaç saat içinde yapılan iki büyük XRP işlemini tespit etti.

22.000.000 XRP, Bithumb kripto borsasının cüzdanları arasında transfer edildi - toplam 5.318.957 dolar.

İkinci transfer Jed McCaleb’ın cüzdanına yapıldı. McCaleb, Stellar Lumens'in kurucu ortağı ve Ripple'ın eski CTO'sudur. Cüzdanına gönderilen miktar 41.242.351 XRP, toplam 9.940.773 dolardı.


Üçüncü büyük koinin bu kadar dev miktarları McCaleb'in cebine gönderildiğinde, topluluk genellikle fiyatın kısa bir süre sonra düşmesini bekler.

Asya'daki en büyük tezgah üstü kripto borsası - OTCBTC arasında devasa miktarda XRP (200 milyon) gönderildiği ifade edilmişti.

XRP Balinaları Birikim mi Yapıyor?

BetterPRNow podcast'ine ev sahipliği yapan Mark Phillips, XRP transfer izleme web sitesi ‘ledger.exposed’den veri paylaştı. Verilere göre, XRP hesaplarının yüzde 0,01'i (20 milyondan fazla XRP'ye sahip en zengin hesaplar) bu dijital bankacılık para biriminden daha fazla biriktirmeye başladı.

Phillips, bunların büyük miktarda XRP satın alan kurumsal yatırımcılar olduğuna inanıyor.

Bir XRP defteri geliştiricisi @WietseWind, bunların sadece olabileceğini varsaydı:

 “İnsanlar XRP'lerini kendi küçük hesaplarından büyük borsa hesaplarına taşıdılar.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ