Ripple, tazminat anlaşmasının bir parçası olarak McCaleb'e başka bir XRP yığını taşıdı, ancak XRP varlıkları küçülmeye devam ediyor.

Jed McCaleb, Ripple

Ripple, tazminat anlaşmasının bir parçası olarak McCaleb'e başka bir XRP yığını taşıdı, ancak XRP varlıkları küçülmeye devam ediyor.

Büyük dijital para işlemlerini izleyen Whale Alert hizmeti tarafından yayınlanan bir tweet'e göre, Jed, şirketten 291 milyondan fazla XRP tokeni aldı.

McCaleb, XRP satışını ertelemekle uğraşmadı ve bir kripto borsasına yaklaşık 10 milyon XRP gönderdi.

Satış mı geliyor?

Whale Alert Twitter botu tarafından paylaşılan veriler, yaklaşık on beş saat önce Ripple Labs'ın Jed McCaleb'e ait cüzdana - "tacostand" - 291.570.224 XRP tokeni aktardığını gösteriyor.

Bu, kripto paranın mevcut döviz kurunda 192.347.323 $'a eşdeğerdir.

McCaleb'in XRP adresine ulaşan önceki büyük XRP yığını, 3 Haziran'da Ripple tarafından gönderilen 408.123.659 (fiat olarak 274.305,403 $'a eşit) idi.

Bugün 9.859.906 XRP sattıktan sonra, Jed'in cüzdanında hala 631.267.190 XRP var.

Jed, XRP'sini satmayı bitirmek üzere

2013'te, Ripple Labs'ın (o yıl OpenCoin olarak başladı ve birkaç yıl sonra yeniden markalaştırıldı) kurulmasından bir yıl sonra, McCaleb, diğer kurucu Christopher Larsen ile olan tutarsızlıklar nedeniyle CTO'nun ve şirketin kendisinden ayrılmaya karar verdi.

Kendisine dokuz milyar XRP tazminatı verildi, ancak anlaşmanın şartlarına göre, McCaleb'in kripto paranın fiyatını sıfıra çekmemesi için tüm bu milyarlarca XRP'yi bir kerede satmasına izin verilmedi.

O zamandan beri McCaleb sağlıklı XRP işlemleri alıyor ve bu miktarları satıyor.

Topluluktaki bazı kişiler, Eylül ayı geldiğinde Jed'in dokuz milyar XRP'sinin bitmesi gerektiğine inanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ