Eski Ripple Labs yöneticisi, 2014'te şirketten ayrıldığından beri XRP varlıklarını düzenli olarak satıyor.

Jed McCaleb ve XRP Satışı

Eski Ripple CTO'su XRP Boşaltma Çılgınlığını Hızlandırıyor

Eski Ripple CTO'su Jeb McCaleb, geçen Pazar günü XRP satışını hızlandırdı. Şu anda cüzdanında sadece 81,53 milyon XRP kaldı.Bu, kripto üzerindeki satış baskısını önemli ölçüde azaltacağından XRP yatırımcıları için iyi bir haber olabilir.

Ripple Labs'ın eski kurucu ortağı ve CTO'su Jed McCaleb, 2014'te şirketten ayrıldığından bu yana elindeki 9 milyar XRP'yi elden çıkaralı neredeyse sekiz yıl oldu. En son güncellemeye göre, Jed McCaleb yalnızca 81,53 milyon XRP bıraktı.

Jed Balance adlı bir web sitesi, bir süredir McCaleb'in XRP varlıklarını takip ediyor. Sağlanan içgörülere göre, McCaleb'in "tacostand"ı geçen ay her gün ortalama 4,1 milyon XRP'yi tasfiye ediyor.

Ancak 26 Haziran Pazar gününden bu yana McCaleb, günlük transferleri 7,34 milyon XRP'ye hızlandırdı. Mevcut satış oranı devam ederse, önümüzdeki iki-üç hafta içinde cüzdanını tüketiyor olabilir. Bu, kripto üzerindeki satış baskısını önemli ölçüde azaltacağı için XRP yatırımcıları için pek çok sevindirici olabilir.

Tik Tok fenomeni ve YouTuber Mason Versluis geçtiğimiz günlerde bu haberi 100.000'den fazla takipçisi ile paylaştı. Ayrıca McCaleb'in son üç gün içinde 22 milyondan fazla XRP yayınladığını da vurguladı.

Eski Ripple Labs yöneticisi, 2014'te şirketten ayrıldığından beri XRP varlıklarını düzenli olarak satıyor. Daha önce McCaleb, 2012'de Ripple'ın kurucu ekibinin bir parçasıydı. Şirket daha sonra Chris Larsen ve Arthur dahil üç kurucuya da 20 milyar XRP dağıttı. Britto.

Ancak Ripple yöneticisiyle yaşanan bir düşüşün ardından McCaleb, 2014 yılında firmadan ayrıldı. Ayrıca toplam arzın yüzde 9'luk XRP hissesinin tamamını da beraberinde aldı. Daha sonra, kripto ödeme protokolü Stellar'ı (XLM) geliştirmeye ve oluşturmaya devam etti.

Bununla birlikte, McCaleb'in tüm XRP varlıklarını devretmesine rağmen, şirket bazı kilitleme koşulları belirlemişti. Bu, McCaleb'in elindeki tüm parayı tek seferde boşaltması durumunda bir piyasa çöküşünü önlemek içindi. Kilitleme planına göre McCaleb, ilk yıl için haftada 10.000 XRP'den fazla satamadı. Durum zamanla gevşedi ve McCaleb'in her hafta elindekilerin daha fazlasını satmasına izin verdi.

Nihayet 2019 civarında, yılda 1 milyar XRP için maksimum boşaltma miktarına karar verildi. 2020 ve sonrasında, satış limiti yılda 2 milyar XRP'ye yükseldi. Jed Bakiyesine göre, McCaleb Ocak-Ağustos 2021 arasındaki dönemde ağır bir boşaltma çılgınlığı yaşıyordu. Bu, kripto boğa koşusunun ortasında XRP fiyatının 1,84 dolara yükseldiği zamandı. McCaleb'in bu dönemde 2,74 milyar XRP boşalttığı bildirildi.

Ancak McCaleb, Eylül 2021'den Ocak 2022'ye kadar XRP'sini satmaya ara verdi. Ancak o zamandan beri XRP'yi sürekli olarak boşaltıyor. 2022'de şu ana kadar McCaleb, elindeki varlıklardan 627,6 milyon XRP sattı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ