Yaklaşık 140 milyar dolarlık net bir varlığa sahip olan Jeff Bezos, teorik olarak tüm Bitcoin'i (BTC) dolaşımda satın alabilir. Denerse ne olur? Genesis Mining'in madencilik operasyonları başkanı konuya ağırlık veriyor.

Amazon

Yaklaşık 140 milyar dolarlık net bir varlığa sahip olan Jeff Bezos, teorik olarak tüm Bitcoin'i (BTC) dolaşımda satın alabilir. Denerse ne olur? Genesis Mining'in madencilik operasyonları başkanı konuya ağırlık veriyor.

Salter “Tabii ki likit BTC'yi sadece borsalarda satın alıp, fiyatları büyük ölçüde artırırdı” diyor.

Bitcoin 18,339,687'lik mevcut bir dolaşım arzına sahiptir, ancak yıllar boyunca sanayi katılımcıları, bu arzın en azından bir kısmının, artık orijinal saklayıcılarına erişemeyen erken benimseyenler ve madenciler tarafından kaybolduğunu tahmin etmektedir.

Ayrıca, şu anda likit Bitcoin olarak da adlandırılan borsalarda satışa sunulan BTC, dolaşımdaki paraların sadece küçük bir kısmıdır. Salter, "Şu anda kaç tane tokenın satışta olduğunu ve yatırımcıların tokenlarını satmak için hangi fiyat seviyesinde durduğunu söylemek zor." diyor.

"Bu şekilde tüm BTC'lerin büyük bir yüzdesini satın alabileceğini sanmıyorum, çünkü fiyat yükselmeye başladığında insanlar bundan yaklaşıp kar elde etmek isteyen yeni bir artış olduğunu varsayarak koinlerini satmayı bırakacaklar."

Bezos, BTC piyasalarını satın alma emirleri ile doldurduysa, tüm likidite hızla ortadan kalkacak ve fiyatların daha fazla satın alınmasını engelleyecek olmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

"Salter, tezgah üstü veya OTC satın alma gibi kripto para yığınlarının madencilerden toplanması gibi diğer alternatif satın alma yöntemlerinden bahsetti. Belki de birkaç anlaşma yaparak fiyatı hemen artırmadan büyük bir satın alma işlemini geri çekebilir" diyor.

Salter, yorumlarının spekülatif olduğunu, ancak şu anda borsa likidite seviyelerinin veya BTC stoklarını tutanların üstünde olmadığından emin oldu.

 7.115 $ 'a yakın bir basın fiyatıyla, Bitcoin'in tüm piyasa değeri 130.483.137.741 $' dır. Şu anki net varlığıyla, Bezos teorik olarak tüm BTC'leri alabilir ve hala yaklaşık 10 milyar dolara sahip olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ