Jet Token, Ethereum Merkezli Özel Jet Pazarı İçin 10 Milyon Dolarlık Fon Topluyor

Jet Token, Ethereum Merkezli Özel Jet Pazarı İçin 10 Milyon Dolarlık Fon Topluyor

Kripto para dünyasında kripto paraların kullanım alanlarının zamanla genişleyeceğini ifade edebiliriz. Son bir örnek uçuş alanıyla ilgili.

Jet Token, A Yönetmeliği gereğince 10 milyon dolar fon topluyor. ABD merkezli girişim, gezginlerin ERC20 tokenleri kullanarak özel jet kiralamasını mümkün kılacak. Jet Token, iOS uygulamasının ilk sürümünü Eylül ayında yeniden başlatmıştı.

ABD merkezli girişim Jet Token, Ethereum merkezli özel jet kiralama pazarı için 10 milyon dolarlık fon topluyor. Gezginler ERC20 tokenini kullanarak özel kiralama yapabilecekler. New York City'den Miami'ye yapılan bir uçuş, kiralamada 15.000 dolara mal olacak.

Jet Token, yaptığı açıklamada, ödeme şekli olarak tokenleri eklemenin satın alma işlemini daha esnek hale getireceğini ve charter hava uçuşlarının daha hızlı rezervasyon onayına imkan vereceğini ifade ediyor.

Genel Havacılık Sanayicileri Derneği’nin verilerine göre, ABD’de ülkeyi bu sektörde lider yapan 14 bin 217 iş jeti olduğunu gösteriyor. Bunlardan sadece 2 bin 876’sı rezervasyon için kullanılabiliyor.

TurnKey Jet Inc, aynı zamanda, nisan ayının başlarında SEC'den no-action letter isimli onay mektubunu alan ilk kripto şirketi olmayı başardığı gibi benzer bir platform inşa ediyor. Jet Token, platformun şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu ve henüz faaliyete geçmediğini ifade ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ