Kamu kayıt belgelerine göre, Bitmain kurucu ortağı Jihan Wu artık firmanın resmi yasal temsilcisi değil.

Jihan Wu Artık Bitmain

Kurumsal bilgi veri tabanı Tianyancha'ya göre Wu, 2 Ocak'ta Bitmain'in yasal temsilcisi olmayı bıraktı. Bitmain'in 2018 yılından bu yana baş finans sorumlusu Luyao Liu, şirketin CEO’su ve yasal temsilcisi olarak yerini aldı.

Wu, Ekim ayında Bitmain'e geri döndü ve sonunda kamuoyuna yayılan ve kurucu ortak Micree Zhan'ın görevlendirilmesine yol açan şirketin kontrolü için bir savaşın başlamasını tetikledi. CoinDesk, Zhan'ın daha önce kamuya açık kayıtlarda Bitmain'in yasal temsilcisi olarak listelendiğini bildirdi.

Wu'nun dönüşünü işten çıkarmalar ve şirketin mevcut işgücünün yeniden düzenlenmesi izledi.

Bu çatışma geçen ay yeni bir aşamaya girdi ve Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Zhan Bitmain aleyhinde bir dava açtı ve burada Cayman Adaları'ndaki bir mahkemeden onun yetkisine yol açan hissedar kararını geçersiz kılmasını istedi. Daha önce Bitmain'e karşı yasal işlem tehdidinde bulunmuştu ve şimdi mahkemeleri bitcoin madencilik devinin kontrolünü yeniden ele geçirmek için kullanmaya çalışıyor.

CoinShares'in yakın tarihli bir raporu, Çin'in bitcoin madenci ekosistemi baskın bir güç olarak kalsa bile Bitmain'in pazar payının son aylarda düştüğünü belirtiyor.

Aynı zamanda, Bitmain Güney Amerika'da, özellikle de Brezilya'da faaliyet gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ