Jim Cramer, fiyatının 12.000 dolardan işlem göreceğini tahmin ederek Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor.

Jim Cramer, Dijital Varlık 20 Bin Doların Altına Düştüğü İçin Bitcoin

Jim Cramer, fiyatının 12.000 dolardan işlem göreceğini tahmin ederek Bitcoin yatırımcılarını uyarıyor. Bitcoin fiyatı, Aralık 2020'den bu yana ilk kez 20.000 doların altına düştü.

CNBC'nin Squawk Box'ı kısa süre önce eski Hedge Fon Yöneticisi ve Mad Money sunucusu Jim Cramer'ı ağırladı. Görüşme sırasında Cramer, yatırımcıları kripto yatırımları konusunda uyardı. Ayrıca Bitcoin’in fiyatının hala 12.000 dolara ulaşacağını tahmin etti.

Bitcoin Kullanıcıları Hemen Devreye Girmeli – Cramer

Bitcoin boğaları, fiyatının teslim olmamasını sağlamak için gerekli adımları atmalıdır. Ona göre, sektör zaten güvencesiz bir durumda. Bitcoin fiyatı için yeni bir düşüş, piyasayı daha büyük tehlikeye atabilir. Bitcoin kullanıcıları gerekli adımları atmazsa, Bitcoin'in yakında 12.000 dolardan işlem görebileceğini de sözlerine ekledi.

Cramer tavsiyesine kulak verse iyi olur. Geçen hafta, eski riskten korunma fonu yöneticisi BTC ve ETH'ye güçlü bir şekilde inandığını açıkladı. Ona göre, önde gelen iki dijital varlık, tek “gerçek” kriptolardır. Cramer ayrıca kripto holdingleri olduğunu söyledi. Bu nedenle, kimseye kriptolara yatırım yapmamasını tavsiye edemez.

Bitcoin Madencilerinin Geliri 12 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Bir blockchain.com verileri, Bitcoin madencilerinin gelirinin 12 ayın en düşük seviyesinde olduğunu gösterdi. Bu, Nasdaq listesindeki madencilerin hisse fiyatlarındaki keskin düşüşü açıklıyor. Hut 8 madenciliği ve Marathon Digital'in hisseleri son 30 günde yüzde 40'tan fazla düştü. Haftanın başlarında, Bitcoin hash oranı yeni zirve seviyelerine ulaştı.

Ek olarak, birden fazla veri, Bitcoin madenciliğinin artık oldukça rekabetçi olduğunu ve maliyetlerin önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin madenciliği daha zor hale geldi. Bitbank'ın kripto analisti Yuya Hasegawa, "Mevcut durum devam ederse Bitcoin'in fiyat toparlanmasının yavaş olabileceği" konusunda uyardı. Ona göre, madenciler bir fiyat toparlanması olduğunda Bitcoin'lerini satmaya başlayacaklar.

Bitcoin Fiyatı 20.000 Doların Altına Düştü

BTC fiyat hareketi 18 Haziran'da 20.000 dolarlık desteği kırdı. Bu, Bitcoin'in (BTC) bir ayı piyasasına girdiğini gösteriyor.

Veriler, BTC'nin yaklaşık iki yıldır ilk kez 20.000 doların altına düştüğünü gösteriyor. Şu anda 19,091 dolardan işlem görüyor. ABD federal rezervi tarafından beklenenden daha yüksek bir oran artışının ardından kripto pazarında yoğun satışlar yaşandı.

Satışlar, tahmin edilenden daha yüksek olan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verilerinin açıklanmasının ardından geçen hafta başlamıştı. Desteğinin altına düşmenin yanı sıra, Bitcoin bir ilki daha kaydetti. Tarihinde ilk kez önceki yarı döngü zirvesinin altına düşecek.

Endüstri analistleri, bu yeni Bitcoin zayıflığının üç nedenini gösterdi. Onlara göre, genel makro ortamı, Celsius sorunları ve 3AC'deki likidite sorunları, Bitcoin'in 20.000 dolarlık destek seviyesini kırmasının nedenidir.

En Kötü Ay

Bu gelişmeye dayanarak, herhangi bir ayın ilk iki haftasında BTC/USD ilk kez yüzde 37'lik bir kayıp kaydedecek. Bu nedenle, zincir üstü analitik platformu Coinglass'a göre Haziran 2022, BTC'nin tarihteki en kötü Haziran ayı olacak.

Ayı piyasalarına ilişkin geçmiş veriler, klasik düşüş hedefinin yüzde 80-84,5 olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, bu ayı piyasasında ulaşabileceği en düşük BTC/USD 11.000 ile 14.000 $ arasında olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ