Yeni blog yazısında, Bitcoin (BCH) geliştiricisi Jimmy Song, SHA-256 madenciliğinin tamamının Bitcoin Cash (BCH) vergi teklifinden etkileneceği iddiasını titizlikle reddetti.

Jimmy Song, Bitcoin (BTC) Madencilerinin Neden Bitcoin Cash (BCH) Vergisinin Yüzde 97

Yeni blog yazısında, Bitcoin (BCH) geliştiricisi Jimmy Song, SHA-256 madenciliğinin tamamının Bitcoin Cash (BCH) vergi teklifinden etkileneceği iddiasını titizlikle reddetti.

Bu haftanın başlarında, BTC.TOP CEO'su Jiang Zhuoer, BCH madencilerine yüzde 12,5 vergi uygulayacak ve dördüncü en büyük ekosistemi oluşturmak için kullanılacak bir kalkınma fonuna para ayıracak yeni bir Bitcoin Cash sfot forku önerdi.

'Bitcoin Jesus' Roger Ver'den başkası tarafından imzalanmayan bu durum, başarısız bir finansman modeli olduğu ortaya çıkan gönüllü bağışlara son verecekti. Vergiyi ödemeyi reddeden tüm madenciler bloklarının ortada kaldığını göreceklerdi, bu da Zhuoer'in inisiyatifiyle ilgili en tartışmalı kısım olan bir blok ödülü almayacaktı.

Verginin Bitcoin Cash madenciliğinin karlılığını yüzde 12,5 azaltacağı gerçeğine rağmen, Zhuoer, Bitcoin madencilerinin iki fork arasındaki hash gücü nedeniyle maliyeti üstleneceğini savundu. Soft forkun uygulanması, BTC'yi ödülü yarıya indirmenin eşiğinde çıkarmayı daha az karlı hale getirecektir.

Song, yukarıda belirtilen iddiayı 'aldatıcı' olarak nitelendiriyor. Tüm SHA-256 koinleri için talebin kesilmesiyle ilgili argümanın sadece 'meyve toplanan' birinci dereceden 'doğru olduğunu iddia ediyor. Vergi teklifi, güvenlik maliyetlerini ve ikinci ve üçüncü dereceden etkileri dikkate almaz.

Ayrıca, forkun uzun süreli yaşayabilirliği hakkında birden fazla soru bulunuyor. BCH'nin enflasyon programını hem madencilere hem de geliştiricilere fon sağlamak için değiştirip değiştirmeyeceği belli değil.

 Song, bu yeni Bitcoin Cash dramasını izlemek için 'biraz patlamış mısır' almayı planladığını yazdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ