ABD Başkanı Joe Biden'ın kripto para birimleri hakkında bir Yürütme Kararı almayı düşündüğü ve kripto topluluğundaki tartışmayı bir kez daha ateşlediği bildiriliyor.

Joe Biden

ABD Başkanı Joe Biden'ın kripto para birimleri hakkında bir Yürütme Kararı almayı düşündüğü ve kripto topluluğundaki tartışmayı bir kez daha ateşlediği bildiriliyor.

Joe Biden'ın kripto para birimleri hakkında bir İcra Emri almayı düşündüğü ve topluluktaki tartışmayı bir kez daha ateşlediği bildiriliyor. Biden her şeyi düzenlemek istiyor ve görünüşe göre kripto para birimleri doğrudan hedefinde. Görünüşe göre, Amerika Birleşik Devletleri başkanı, manzarayı daha iyi anlamak ve endüstri ve onunla ilgili faaliyetler üzerinde daha iyi kontrol sağlamak için kripto para birimleri hakkında bir yürütme emri çıkarmayı ciddi olarak düşünüyor.

Biden Yönetimi Kriptoyla İlgili Bir Yürütme Emrini Tartıyor

Bloomberg raporuna göre, konuya aşina olan kişilere göre Biden yönetimi, beyaz-sıcak varlık sınıfına hükümet çapında bir yaklaşım oluşturma çabasının bir parçası olarak kripto para birimleri üzerinde bir yürütme emrini tartıyor. İsmini vermek istemeyen kişiler, halen incelenmekte olan planları tartışırken, önerilen direktifin federal kurumlardan kriptonun ilgili alanlarını incelemesi ve finansal düzenleme, ekonomik yenilik ve ulusal güvenliğe değinerek tavsiyelerde bulunmasını talep edeceğini söyledi. Raporda, girişimin, kaynaklarına atıfta bulunarak, kurumların dijital para birimleri üzerindeki çalışmalarını yürütme organı genelinde koordine etmeyi de hedefleyeceği belirtildi.

Kripto Topluluğu Yanıt Veriyor

Kripto düzenlemeleri konusu, Blockchain meraklıları arasında en bölücü olanlardan biridir. Bir yandan, örneğin Roger Ver veya Elon Musk gibi, anarko-kapitalizm ve mahremiyet savunucuları, kripto para birimlerinin düzenlemelere ihtiyaç duymadığını ve hükümet çabalarının sadece ekosistemi izlemeye, kullanıcılardan özgürlükleri çıkarmaya ve nihayetinde kontrol etmeye çalıştığını insanlar savunuyorlar. Öte yandan, Michael Saylor, Brad Garlinghouse veya etkili politikacılar gibi daha pragmatik olanlar, net düzenlemelerin ana akım halkın kripto para birimlerine yatırım yapacak kadar güvende hissetmesi için gereken daha fazla yasal güvenliği sağlayacağını iddia ediyor ve bu da kurumsal yatırımların daha fazla akışı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ