John Bolton'un yeni kitabına göre, ABD Başkanı Donald Trump Hazine Sekreteri'ne 2018'de Bitcoin’e son verilmesi talimatını verildiğini söyledi.

John Bolton’un Yeni Kitabı Trump

John Bolton'un yeni kitabına göre, ABD Başkanı Donald Trump Hazine Sekreteri'ne 2018'de Bitcoin’e son verilmesi talimatını verildiğini söyledi.

Eski ulusal güvenlik danışmanı John Bolton’un yeni kitabına göre, ABD Başkanı Donald Trump Temmuz 2019 Twitter tiradesini yapmadan çok önce bitcoin'den sonra gitmek istedi. Donald Trump görünüşe göre Hazine Sekreteri'ne 2018'de bitcoin'i “peşinden gitmesini” söyledi. Forbes Bolton’un yeni kitabı hakkındaki makalesi, Bolton'un Trump'ın Hazine Sekreteri Steven Mnuchin'e “Bitcoin ile uğraşması gerektiğini” söylediğini duydu. ABD Başkanı ve Hazine Sekreteri arasındaki konuşma, Mayıs 2018'de Çin'e karşı ticari yaptırımlar ve tarifelerle ilgiliydi.

ABD Başkanı Donald Trump, Temmuz 2019'da, önde gelen kripto para birimi Bitcoin için onaylamadığını gösteren bir dizi tweet yaptı. Başkan Bitcoin'in para olmadığını belirtmişti. Facebook’un Libra Tokenı için “az ayakta veya güvenilirlik” olduğu için saldırmaya devam etti. ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Beyaz Saray'ın “tüm kripto varlıklarına baktığını” söyleyerek Temmuz 2019'daki tweet'lerin ardından Trump'ın medyadaki konumunu destekledi. Hatta BTC ve diğer kripto para birimlerinin kara para aklama için nakit paradan daha sık kullanıldığını iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ