JP Morgan, Bitcoin ile ticaret yapamayabilir veya müşterisine kriptoya özel hizmetler sunmasa da, şirket bu yeni piyasayı arada bir analiz ediyor.

JP Morgan’a Göre Bitcoin Tam Değerinde Değil

JP Morgan, Bitcoin ile ticaret yapamayabilir veya müşterisine kriptoya özel hizmetler sunmasa da, şirket bu yeni piyasayı arada bir analiz ediyor.

Çokuluslu finans kurumundaki analistler, BTC'nin Bitcoin’in içsel değerini analiz ettikleri sırada şu anda “yarılanmanın ardından iç fiyatın% 25 altında” alım satım yaptığını tespit etti. JP Morgan'ın bulduğu gerçek fiyat, bir BTC madenciliğinin ortalama maliyeti ile elde edildi.

Analistler, kripto para biriminin gerçek değerinin altında olmasından somut sinyaller alınamayacağını öne sürerken, analistler BTC'nin sonunda bu fiyat seviyesini yakalayacağını düşünüyorlar.

Analistler Düşünüyor Bitcoin İçsel Değeri Yakalayacak

JP Morgan analistlerine göre, Bitcoin'in gerçek değeri 11.500 $ civarında - mevcut piyasa fiyatından 2.500 $ 'ın üzerinde bir yerde duruyor.

Bu fiyat çok uzakta gibi görünse de, temel eğilimler nedeniyle ulaşılabilir.

Blockchain, Santiment'in 21 Mayıs'ta Bitcoin’in Ağ Değeri ile İşlemler Oranının (NVT) “sağlıklı” kaldığını paylaştığını öngörüyor.

Bir kripto para birimi ve blockchain yatırım fonu olan BlockTower Capital, iyimserliği tekrarladı. Bir notta, firma BTC için “makro durum daha önce hiç bu kadar belirgin olmamıştı” dedi.

İyimserliğini merkez bankalarında artan güvensizlik, dünyanın devam eden hastalıkta dijital teknolojileri benimsemesi ve ekonomiler çöktükçe artan jeopolitik gerilimler gibi birçok eğilime bağladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ