JP Morgan`a `manipülasyon` suçlaması!

Bitcoinin bir `dolandırıcılık` olduğunu söyleyen ve bu para birimini alanları "aptallıkla" suçlayan JP Morgan Chase CEO`su Jamie Dimon`a karşı piyasaları manipülasyon ettiği gerekçesi ile suç duyurusunda bulunuldu.

Bitcoin'in dolandırıcılık ve Bitcoin alanları aptallıkla suçlayan Dimon yönettiği bankanın yüklü miktarda Bitcoin aldığı ortaya çıkması üzerine kendisi hakkında piyasaları manipüle ettiği için suç duyurusunda bulunuldu.


Başvuruda ayrıca belgeler ile Dimon’ın açıklamalarından önce ve sonra JPMorgan’nın Nasdaq Nordic adlı bir şirket için bitcoin türevleri aldığı ve bunda “piyasaları manipülasyon kokusu” olduğu kaydedildi.

Dimon’ın açıklamalarından hemen sonra Twitter üzerinden "I am Nomad" kullanıcı adlı bir hesaptan paylaşılan ekran görüntüleri JP Morgan'ın şaşırtıcı bir hamleyle büyük bir bitcoin bloku satın aldığını ortaya koymuştu.

Dimon'un bitcoin hakkındaki eleştirileri geçen hafta başlamadı. 2015 yılının sonlarında, bitcoin'in şu anki değerinin neredeyse onda birinde, 400 doların altında ticaret yaptığı zaman,'zaman kaybı' olarak niteledi. Davos'daki WEF zirvesinde Dimon, ertesi ay, 'bu paranın arkasında hiçbir şey yok' diyerek görüşlerini ikiye katladı ve dahada büyürse hükümetlerin bunu durduracağını biliyorum demişti.

Kripto para piyasası şuanki marketcap düşüklüğü sebebi ile sosyal medyadan çok fazla etkileniyor. Burada çıkarılması gereken ders birisi Twitter dan olumsuz bir yorum yaptığında elinizdekileri satmamak olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ