JP Morgan CEO

Dijital para birimi Bitcoin'i hedef alan JP Morgan Chase CEO'su Dimon "Eğer bir JP Morgan çalışanı Bitcoin’le işlem yapıyorsa anında kovarım" dedi. Bitcoin'in dolandırıcılıktan ibaret olduğunu savunan Dimon, tarihin ilk ekonomik balonu olarak bilinen 'lale çılgınlığını' hatırlattı.

JP Morgan Chase CEO'su Jaime Dimon, dijital para birimi Bitcoin'in dolandırıcılık olduğunu savundu. New York'ta yatırımcılara yaptığı bir konuşmada Bitcoin'in bir gün 'patlayacağını' söyleyen Dimon şöyle devam etti: "Eğer bir JP Morgan çalışanı Bitcoin’le işlem yapıyorsa anında kovarım. İki sebepten dolayı: Birincisi kurallarımıza aykırı olduğu için. İkincisi ise bu hamle aptallık olduğu için. Her iki durum da tehlikeli."

Öte yandan Dimon, 'lale çılgınlığıına' gönderme yaparak Bitcoin'in 'lale soğanlarından' da kötü olduğunu ve sonunun iyi olmayacağını ifade etti.

Tarihteki ilk ekonomik balon olarak bilinen 'Lale çılgınlığı', Hollanda'da 1630'lu yıllarda lale soğanlarının fiyatlarının aniden aşırı derecede yükselip çöküşe geçtiği dönem için kullanılıyor.


Şuan ki düşüşün sebebi de hem bu haber ve Charlee Lee'nin Twitter hesabından ''Çin Bitcoin Exchange'' leri banladı yorumuydu daha sonra bunun bir şaka olduğunu söylese de ortalığa bu haber hızlı yayıldı ve dün geçeden beri düşüş devam ediyor. Şuan borsalarda FUD hakim yani belirsizlik kargaşa bu yüzden elinizdekileri satmamanız ve HODL yapmanız tavsiyemdir.

Kaynak.
coindesk.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ