Oldukça spekülatif bir varlık olan Bitcoin fiyatları aşırı derecede dalgalanıyor.

Oldukça spekülatif bir varlık olan Bitcoin fiyatları aşırı derecede dalgalanıyor. Bir anda binlerce dolar değerindeki paranızı kaybedebilirsiniz. Benzer şekilde bir günde zengin de olabilirsiniz.

JP Morgan’ın CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin ve kripto para yatırımcıları için altın değerinde tavsiyelerde bulundu. Dimon, “kesinlikle borç para alarak Bitcoin satın almayın” diyor. Bu tavsiyede bulunan Jamie Dimon’un bankası, 6 kripto para için bankacılık hizmeti sunuyor. Hatta Dimon, borç alarak Bitcoin yatırımında bulunanları “aptal” olarak nitelendiriyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin ve kripto para piyasaları oldukça dalgalı seyreden piyasalar. Bu nedenle kripto para yatırımı düşünen yatırımcılar ancak kaybetmeyi göze alabilecekleri rakamlarla bu piyasalara giriş yapmalı. Uzmanlar toplam tasarrufların ancak %1 ila %5’ini kripto para yatırımı için tavsiye ediyor.

Yer yer çok talihsiz örneklere şahit oluyoruz. Büyüklerini ikna eden gençler, ailesinin bin bir güçlükle biriktirdiği yatırımları ile Bitcoin piyasalarına kaldıraç kullanarak giriyorlar. Birkaç günde ailesini tüm birikimleri buhar olup gidebiliyor. Gazetelerin 3’üncü sayfası bu tip haberlerle dolu.

Geçtiğimiz aylarda Bill Gates de Jamie Dimon gibi benzer ifadeler kullandı ve “Elon Musk kadar paranız yoksa Bitcoin’e yatırım yapmayın” dedi.

Biz bu makalemizde Bitcoin ve kripto paraları yatırım yapılamaz varlıklar olduğunu iddia etmiyoruz. Piyasa oldukça geniş fırsat sunuyor. Ancak kilit kelime şu olmalı: “Ancak kaybetmeyi göze alabileceğin rakamla kripto para yatırımında bulunmalısın.”


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ