JPMorgan geçen hafta, teknoloji yatırımını ve harcama girişimlerini 2022'de önemli ölçüde ölçeklendirmeyi planladığını söyledi

JPMorgan geçen hafta, teknoloji yatırımını ve harcama girişimlerini 2022'de önemli ölçüde ölçeklendirmeyi planladığını söyledi.

Açıklamalar, 14 Ocak'ta JPM Yöneticilerinin Başkan ve CEO Jamie Dimon da dahil olmak üzere, yetenek kazanımı ve kendisinin "bankayı değiştir" harcaması da dahil olmak üzere bu tür harcamaların önemini belirttiği dördüncü çeyrek kazanç çağrısı sırasında geldi. JPMorgan, geçen yıl teknolojiye harcadığı yaklaşık 12 milyar doları %20'ye kadar artıracak.

FT'ye göre, teknoloji odaklı harcamalar 2022'de 12 milyar dolara ulaşacak. Harcama baskısını neyin beslediğine gelince, Dimon, Fintech alanındaki rakipler de dahil olmak üzere rekabetten söz ediyor gibi görünüyor.

Dimon, bir kazanç çağrısı dökümüne göre, "Bu çok fazla rekabet ve kazanmayı planlıyoruz ve bazen birkaç dolar harcıyorsunuz," dedi.

The Block, geçen yaz JPMorgan'ın şirket içi blok zinciri birimi Onyx'i güçlendirmek için agresif bir şekilde hareket ettiğini bildirdi. Aralık ayında JPMorgan'ın Alman sanayi devi Siemens ile bir ödeme girişimi üzerinde çalıştığı bildirildi.

Bu arada, Fintech'ler yalnızca Aralık ayındaki 11 milyar dolardan fazlası dahil olmak üzere milyarlarca dolarlık girişim yatırımı çekmeye devam ediyor. Bu yatırım harcamalarının büyük kısmı ödemeler sektörüne yönelikti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ