JPMorgan, Amerika Birleşik Devletleri'nde müşterilerine Bitcoin sunan ilk banka olarak kripto para birimi tarihine geçti.

JPMorgan, ABD

JPMorgan, Amerika Birleşik Devletleri'nde müşterilerine Bitcoin sunan ilk banka olarak kripto para birimi tarihine geçti.

Bitcoin tarihinde bir ilk

JPMorgan, El Salvador'un Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak yetkilendirme kararının, ülkenin yanı sıra Bitcoin için de bir zorluk oluşturabileceğini kaydetti.

Amerikan finans kurumu devi JPMorgan, ABD'de müşterilerine Bitcoin sunan ilk banka olarak kripto para birimi tarihine geçti. Yeni bir rapora göre banka, ultra zengin müşterilerine sunduğu bir ürünü genişletecek ve bununla Bitcoin'i 630 milyar dolarlık yeni bir pazara açacak.

JPMorgan, Bitcoin'i 630 milyar dolarlık yeni bir pazara açıyor

JPMorgan, bankanın daha önce ultra zengin müşterilerine özel olarak sunduğu Bitcoin hizmetlerini müşterilerine genişletecek. Banka, Bitcoin'i 630 milyar dolarlık yeni bir pazara açıyor. Business Insider, bankanın kaynaklarından alıntı yaparak, New York merkezli bankanın finansal danışmanlarına, varlık yönetimi müşterilerinden beş kripto ürünü için alım ve satım emirlerini kabul etmelerini söyleyen bir not gönderdiğini ortaya koydu. Beş üründen dördü kripto devi Grayscale tarafından sunuluyor.

Kripto ürünleri, Chase ticaret uygulamasını kullananlar da dahil olmak üzere yatırım tavsiyesi arayan tüm müşterilere sunulacak. Ayrıca JPMorgan Advisors bölümünün varlıklı müşterileri için de geçerli olacak. Bu, özel bankası altında hizmet verdiği en zengin bireyler olan üst düzey müşterilerine ek olarak geliyor. Dünyanın en büyük altıncı bankası olan JPMorgan, müşterilerinin aktif olarak yönetilen bir Bitcoin fonuna yatırım yapmasına izin veriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ