JPMorgan'a göre, Bitcoin'in gerçek değeri hala piyasa fiyatının altında.

JPMorgan'a göre, Bitcoin'in gerçek değeri hala piyasa fiyatının altında.

Bloomberg tarafından bildirildiği üzere Cuma günü yayınlanan bir notta Nikolaos Panigirtzoglou (Küresel Pazar Stratejisi Uzmanı) liderliğindeki JPMorgan stratejistleri, "Boşluk henüz tam olarak kapanmadı, bazı olumsuz risk kalıntıları olduğunu gösteriyor" açıklamasında bulundular.

Strateji uzmanları, bitcoin'in piyasa fiyatının zirveden neredeyse % 40 düştüğünü, gerçek değerin ise yaklaşık % 10 arttığını söyledi.

Yatırım bankacılığı devi, habere göre, bitcoin'e bir meta olarak muamele ederek ve kullanılan hesaplama gücü ve elektrik maliyeti de dahil olmak üzere üretimin marjinal maliyetine bakarak içsel değerini hesapladı.

Öte yandan Bloomberg Intelligence, son zamanlarda bitcoin fiyatının bu yıl artacağını söyledi. Firma için üst düzey bir emtia stratejisti olan Mike McGlone, bitcoin'in sabit 21 milyon kripto para arzının ve artan kabulün 2020'de bitcoin'in takdirini destekleyeceğini söyledi.

 JPMorgan ayrıca piyasa katılımcıları arasında CME bitcoin opsiyon işlemlerinin piyasaya sürülmesinin "yüksek beklentisini" görüyor. Opsiyon işlemleri bugün yayınlanacak. Kripto ticaret şirketi GSR'nin kurucu ortağı Rich Rosenblum, geçen hafta The Block'a verdiği demeçte, "opsiyon işlemlerinin kriptonun büyük bir kısmını oluşturmaya başlaması sadece zaman meselesiydi." Açıklamasında bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ