JPMorgan bankasının bir araştırma notuna göre, kurumsal yatırımcılar önde gelen kripto para birimi Bitcoin'i altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görüyorlar.

JPMorgan bankasının bir araştırma notuna göre, kurumsal yatırımcılar önde gelen kripto para birimi Bitcoin'i altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görüyorlar.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin nihayet Mayıs 2021'in ortasından bu yana ilk kez bu hafta 1 trilyon dolarlık piyasa değerinin üzerine çıktı.  JPMorgan'a göre, kurumsal yatırımcıların artan ilgisi, en son BTC rallisinde önemli bir rol oynadı. Markets Insider tarafından yayınlanan bir rapora göre, JPMorgan'ın araştırma notu, kurumsal yatırımcıların Bitcoin'i altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak gördüklerini belirtiyor. JPMorgan, El Salvador'un son Bitcoin benimsemesinin olumlu etkisini de vurguladı.

Bitcoin Fiyatı Son 7 Günde Yaklaşık %25 Arttı

Bitcoin son 7 günde yaklaşık %25 arttı. BTC, Perşembe günü 12 Mayıs 2021'den bu yana en yüksek seviyesi olan yaklaşık 55.000 $'a ulaştı. Dünyanın en büyük kripto para birimi şu anda 1.01 trilyon $'lık piyasa değeri ile 54.000 $ civarında işlem görüyor. “ABD'li politika yapıcılar tarafından, Çin'in kripto para birimlerinin kullanımını veya madenciliğini yasaklama yönündeki adımlarını takip etme niyeti olmadığına dair son güvenceler. El Salvador'un Bitcoin'i benimsemesi, Lightning Network ve 2. katman ödeme çözümlerinin son zamanlardaki yükselişine yardımcı oldu ve yatırımcılar arasında enflasyon endişelerinin yeniden ortaya çıkması, Bitcoin'in enflasyondan korunma olarak kullanılmasına olan ilgiyi yeniden canlandırdı, " dedi JPMorgan araştırma notunda.

Bitcoin'in Benimsenmesi 2021'de Önemli Ölçüde Arttı

Dünyanın önde gelen kripto para biriminin benimsenmesi 2021'de önemli ölçüde arttı. Yılın ilk altı ayında toplam BTC kullanıcılarının sayısı neredeyse iki katına çıktı. Haziran ayının başlarında BTC piyasası düzeltmesi sırasında, JPMorgan'ın küresel piyasa stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin'e olan kurumsal ilginin kuruduğunu söyledi. JPMorgan'ın son raporu, kurumsal yatırımcıların dünyanın en büyük kripto para birimini tekrar 50.000 $ fiyat seviyesinin üzerinde biriktirmeye başladığını gösteriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ