JPMorgan, kripto para piyasasına girmek için portföy durumunu çoğunlukla büyük kurumsal müşterileri kullanma konusunda bir görev yapıyor.

JPMorgan, Bitcoin Cüzdanı İçin Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

JPMorgan, kripto para piyasasına girmek için portföy durumunu  çoğunlukla büyük kurumsal müşterileri kullanma konusunda bir görev yapıyor.
JP Morgan'ın içeriden bilgi sahibi olması ve bir kripto cüzdanı için ticari marka başvurusunda bulunması nedeniyle kriptonun sona ermesi mantıksız.

JPMorgan Chase & Co.'ya Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Markalar Ofisi (USPTO) tarafından bir dijital varlık cüzdanı için bir ticari marka verildi. 392 milyar dolarlık finans kurumu, kripto para piyasasına daraldı ve böylece eski "kripto burada kalacak" deyişini damgaladı. ABD bankası, 15 Kasım 2022'de J.P. MORGAN Cüzdan için bir ticari marka aldı.

Ödeme işleme, takas ve sanal çek hesapları dahil olmak üzere J.P. MORGAN Cüzdanı aracılığıyla sunulması beklenen hizmetler arasında. Duyuru, merkezi kurumlar FTX ve Alameda serpintileriyle itibarlarını zedelediğinde gelir.

Ayrıca, yaklaşık 1 milyon kripto tüccarı, ani çöküşten önce FTX ekosistemini evine çağırdı. Bu nedenle, uzun vadeli sahiplerin önemli bir kısmı kripto çantalarını boşaltmaya devam ettikçe kripto pazarının düşmesi bekleniyor.

Yine de JPMorgan, dijital varlık cüzdanı aracılığıyla kripto para piyasasında çıtayı yükseltmeyi planlıyor. Ayrıca, bankanın kripto para piyasasına doğrudan erişimi olmayan milyonlarca müşteri hesabı var.

Özellikle, büyük bankacılık JPMorgan'ın içeriden bilgi sahibi olması ve bir kripto cüzdanı için ticari marka başvurusunda bulunması nedeniyle kriptonun sona ermesi mantıksız.

JPMorgan, Kripto Varlıklarının Burada Kalacağını Damgalıyor!

Kripto para piyasası, geçen yılın sonlarında ATH'ye çarpmasından bu yana 2 trilyon dolardan fazla kaybetti. Bununla birlikte, çoğuna sadece baloncuklar olarak atıfta bulunulmuştur. Ayrıca, kripto para birimi endüstrisi, özellikle türevler ve vadeli işlem piyasalarında, yıkama ticareti ile yakından ilişkilendirilmiştir.

Bununla birlikte, küresel ekonomi, durdurulamaz dijital varlık endüstrisine uyum sağlamak için son on yılda önemli ölçüde değişti. Ülkeler, blockchain ve kripto ekonomisi aracılığıyla yeni dünya düzenine uyacak şekilde iç politikalarını değiştiriyor.

Bu nedenle, JPMorgan, kripto para piyasasına girmek için portföy durumunu  çoğunlukla büyük kurumsal müşterilerini - nasıl kullanacağına dair bir görev yapıyor. Finansal kurumların kripto endüstrisine girmek istediği kilit pazarlar arasında stabilcoins endüstrisi var.

Hükümetler işlevsel CBDC'ler geliştirmeye daha fazla odaklanırken, derin likiditeye sahip bankalar, blok zincirlerdeki itibari para varlıklarını tokenleştirmeye çalışıyor.

Ancak JPMorgan, mevcut kripto projelerinin çoğunu önemsiz olmakla ve muhtemelen ortadan kalkmak üzere olmakla suçladı. JPMorgan'ın blockchain biriminin CEO'su Umar Farooq kısa süre önce, yakında ortadan kalkacak olan önemsiz kripto projelerinin endüstrinin olgunluğu için anahtar olduğunu belirtti. Farooq, Pazartesi günü Singapur Para Otoritesi'nin (MAS) Green Shoots seminerinde söyledi.

Onlarla gerçekten bir şeyler yapabilmek için olgunlaşmak için tüm bu şeylere ihtiyacınız var. Şu anda, henüz orada değiliz, bugün Web3'te mevcut altyapıda kullanılan paranın çoğu spekülatif yatırım için,

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ