13 Temmuz'da Grayscale, 6 aydır kilitli olan Grayscale Bitcoin Trust ürününün (GBTC) kilidini açacak.

JPMorgan Bitcoin İçin Korkutan Durumu Açıkladı

13 Temmuz'da Grayscale, 6 aydır kilitli olan Grayscale Bitcoin Trust ürününün (GBTC) kilidini açacak. Grayscale, kripto para piyasasında önemli bir rol oynar, çünkü genellikle regüle olan yüksek net değerli yatırımcılara, kripto para borsalarıyla uğraşmak zorunda kalmadan piyasaya maruz kalma yeteneği verir. Şu anda, GBTC ürünü yaklaşık 19 milyar dolar değerinde Bitcoin'e sahip.

GBTC kilit açmalarında düşüş

JPMorgan'ın bakış açısından, bu ürünün kilidinin açılması, altı aydan uzun süredir elinde tutan yatırımcıların büyük bir satışını tetikleyebilir.

JPMorgan stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, “Haziran ve Temmuz aylarında altı aylık kilitlenme döneminden çıkan GBTC hisselerinin satışı, bitcoin için ek bir rüzgar olarak ortaya çıktı” diye yazdı.

JPMorgan, uzun vadede BTC için 25.000 ABD Dolarını Hedefliyor

Bir süre önce bankanın, ürünün kilidinin açılmasının ardından Bitcoin'in 25.000 dolara düşebileceğini tahmin ettiğini hatırlayın. Analistler, kripto para birimindeki liderliğe ve genel olarak kripto para piyasasına yönelik olumsuz görünümünü terk etme konusunda isteksiz davrandılar ve uzun vadede son derece düşüş eğiliminde olduğunu belirttiler.

JP Morgan bu noktada “Uzun vadeli momentum teslimiyet sinyali vermeden önce fiyat düşüşlerinin 25.000 $ seviyesine gelmesi gerekecek.”  diyor.

Analistler karşı bir duruş önerdi

Bu arada, JPMorgan'ı “FUD ustası” olarak nitelendiren Kripto yatırımcısı Lark Davis, Temmuz'dan sonra GBTC'nin kilidinin açılmayacağından emin, bu da algılanan ayı piyasasının yalnızca geçici olacağı ve son derece yükselişli bir Ağustos'un eşlik edeceği anlamına geliyor.

Lark ayrıca bir bitcoin ETF'nin gelişinin Grayscale GBTC ürünlerine olan ihtiyacı aydınlatacağını iddia ediyor. Ayı piyasası sadece geleneksel büyük köpeklerden piyasa manipülasyonu olduğu için yatırımcılara kesin olarak durmalarını tavsiye ediyoruz.

Tweet'i şunları vurguluyor:

"Ne yapıyorum ben? Aynı eski aynı eski. Düzenli olarak bitcoin satın alıyorum ve manipülatörler bu yaklaşım nedeniyle Temmuz ayı sonlarında düşürürse daha fazla satın alacağım. Sadece otur ve adamlarımı sakinleştir! Bu Wall Street köpekleriyle yatma, yoksa pire kaparsın!”

Yine de, yükseliş ışığında analist William Clemente, Bitcoin ve kripto para piyasasının dibe vurduğunu düşünüyor. Esasen bu, kan banyosunun arka koltuğa geçmek üzere olduğuna dair yükseliş duygularını güçlendiriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ