JPMorgan Chase & Co CEO'su Jamie Dimon Pazartesi günü düzenlediği bir konferansta, kişisel olarak Bitcoin'in "değersiz" olduğunu ve kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi.

JPMorgan CEO

JPMorgan Chase & Co CEO'su Jamie Dimon Pazartesi günü düzenlediği bir konferansta, kişisel olarak Bitcoin'in "değersiz" olduğunu ve kripto para birimlerinin düzenlenmesi gerektiğini düşündüğünü söyledi.

Reuters'in bildirdiğine göre, JPMorgan Chase & Co CEO'su Jamie Dimon Pazartesi günü bir konferansta kripto para birimlerinin hükümetler tarafından düzenleneceğini ve kişisel olarak bitcoin'in "değersiz" olduğunu düşündüğünü söyledi. “Kim ne düşünürse düşünsün, hükümet bunu düzenleyecek. JPMorgan CEO'su, bunu (Kara Para Aklamayı önleme) amaçları, (Banka Gizliliği Yasası) amaçları ve vergi için düzenleyecekler" dedi.

Jamie Dimon, Bitcoin'in Vokal Eleştirmeni Olmuştur

ABD'nin en büyük bankası Dimon'un Başkanı, bir zamanlar dolandırıcılık olarak nitelendirdiği ve daha sonra ifadesinden pişman olduğunu söyleyerek kripto para birimini sesli bir şekilde eleştirdi. Görüşlerinin bankanın ve yönetim kurulunun görüşlerinden farklı olduğunu belirten CEO, şüpheci olduğunu söyledi. Bu yılın başlarında, JPMorgan, varlık yönetimi müşterilerine kripto para birimi fonlarına erişim izni verdi. Bu, bankanın finansal danışmanlarının müşterilerden beş kripto para birimi ürünü için satın alma ve satma siparişlerini kabul edebileceği anlamına geliyordu. Bununla birlikte, kurumsal yatırımcılar bu yıl Bitcoin'e artan ilgi gösterdi.

“Kişisel olarak Bitcoin ‘in değersiz olduğunu düşünüyorum.”

Dimon, kişisel olarak Bitcoin'in değersiz olduğunu düşünüyorum. "Sigara içmen gerektiğini de düşünmüyorum." “Müşterilerimiz yetişkinler. Aynı fikirde değiller. Bitcoin satın almak veya satmak için erişime sahip olmak istiyorlarsa , onu gözetim altına alamayız .Ancak onlara meşru, mümkün olduğunca temiz erişim sağlayabiliriz.” Bitcoin'in fiyatı, Dimon'un yorumlarına anında tepki göstermedi. Dünyanın önde gelen kripto para birimi en son gün için %1.7 artışla 57.464 dolardan işlem görüyordu. Bu yıl, yaklaşık 65.000 dolara ulaştığında zirveye ulaştığı için Bitcoin için harika oldu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ