JPMorgan Chase, kripto para birimi işlemlerinden 2,5 milyon dolar ödeyerek ekstra ücretleri ve yüksek faiz oranları aldığı için dava ile karşı karşıya.

JPMorgan Chase’e Kripto Para Davası

JPMorgan Chase, kripto para birimi işlemlerinden 2,5 milyon dolar ödeyerek ekstra ücretleri ve yüksek faiz oranları aldığı için dava ile karşı karşıya.

Reuters haberine göre, ABD'nin en büyük bankası olan JPMorgan Chase, yüksek faiz oranları ve kripto işlemlerinden tahsil edilen ekstra ücretler üzerinden bir dava açmak için 2,5 milyon dolar ödemeyi kabul etti.

2018 yılında Manhattan federal mahkemesinde, müşterilerin kredi kartları ile kripto satın almalarına izin vermekten vazgeçerek ve bunun yerine alımlarını nakit avans olarak değerlendiren bankayı sürpriz ücretler almakla suçlayan bir dava açıldı.

Davacılardan biri, bankanın kendisine kredi kartlarından daha fazla nakit ve nakit avansa daha fazla faiz uyguladığından şikayet etti.

Davaya göre, JPMorgan dahil olmak üzere birçok banka, 2018 yılında dünyadaki mekanlarda dijital para birimlerinin kredi kartı alımlarını engellemeye karar verdi.

Davacılardan biri olan Brady Tucker, ekstra ücret ve daha yüksek faiz alındığında kripto işleminde, banka şikayet ettiğinde 160 $ ekstra ücret ödemeyi reddetti.

JPMorgan, müşterilerin nakit avans masraflarından kaçınmak için banka kartlarını kullanabileceğini belirterek kripto işlemlerine yaklaşımını çevreleyen şikayetleri reddetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ