JPMorgan Chase & Co.'daki analistler, dijital para biriminin yıkıcı potansiyelinden Amerika Birleşik Devletleri'nden daha fazlasını kaybetmesi gereken başka bir ülke olmadığı konusunda uyardılar.

JPMorgan’dan ABD’ye Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı

JPMorgan Chase & Co.'daki analistler, dijital para biriminin yıkıcı potansiyelinden Amerika Birleşik Devletleri'nden daha fazlasını kaybetmesi gereken başka bir ülke olmadığı konusunda uyardılar.

ABD'nin en büyük bankası JPMorgan Chase & Co.'daki analistler, dijital para biriminin Amerika Birleşik Devletleri'ne kıyasla yıkıcı potansiyelinden daha fazla kaybedecek ülke olmadığını belirten bir uyarı yayınladılar.

Bloomberg haberine göre, JP Morgan’ın ABD faiz oranı türevleri stratejisi başkanı Josh Younger ve ABD baş ekonomisti Michael Feroli, dijital paraların yıkıcı doğasının ABD'ye en fazla zarar verebileceği konusunda uyardı.

Dijital para birimleri ABD dolarının küresel hakimiyetini bozabilir

JPMorgan Chase & Co'daki analistler, bunun öncelikle ABD doları hegemonyası etrafında döndüğünü yazdı. Küresel rezerv para birimini ve uluslararası mal, mal ve hizmet ticareti alış verişini sağlamak büyük avantajlar sağlar. Ancak analistler, doların yakın zamanda küresel rezerv para birimi statüsünü kaybedeceğini öngörmüyorlar. Ancak, ticaret anlaşması ve SWIFT mesajlaşma sistemi de dahil olmak üzere, paranın hakimiyetindeki daha zayıf bağlantılara işaret ettiler.

JP Morgan analistleri, dijital para birimleri için inisiyatif almanın ABD için anahtar olduğunu söylüyor.

 Özellikle ABD için JPMorgan Chase & Co “dijital para birimi jeopolitik risk yönetiminde bir alıştırmadır” ifadesinin altını çizdi. Bu riski yönetmek bir dijital para birimi bileşenini engellemeyebilir. Çin, DC / EP olarak adlandırılan dijital para birimini yayınlayan ilk büyük ülke olmaya hazırlanıyor. Kripto endüstrisinden birkaç kişi, Çin dijital Yuan'ın ABD dolarının küresel hakimiyetini tehdit edebileceğini iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ