Kripto borsası Gemini'de eski bir yönetici olan Sarah Olsen, JPMorgan'ın blockchain personelinin saflarına katıldı.

JPMorgan, Eski Gemini Yöneticisini Toptan Ödemeler Yeniliği Üzerinde Çalıştıracak

Kripto borsası Gemini'de eski bir yönetici olan Sarah Olsen, JPMorgan'ın blockchain personelinin saflarına katıldı.

LinkedIn profiline göre daha önce Gemini'de genel müdür olan Olsen, Haziran ayında JPMorgan'a katıldı. JPMorgan'ın kurumsal yatırım bankasında genel müdür olarak Olsen, firmanın toptan ödemeler inovasyon ekibindeki iş geliştirmeden sorumlu olacak.

İşe alma sadece bankanın dijital varlık dünyasından en son yüksek profilli bir duruma işaret ediyor.. JPMorgan kısa süre önce Reuters'in Nisan ayında bildirdiğine göre, daha önce Bakkt'ın genel müdürü Mike Blandina'yı toptan ödeme teknolojisine yöneltti.

JPMorgan'ın blockchain işi, genel blockchain Ethereum'un kurumsal bir versiyonu olan JPMCoin ve Quorum adlı stablecoin benzeri proje de dahil olmak üzere bir dizi girişimi kapsıyor. Bu yılın başlarında Reuters, JPMorgan'ın "birleştirmek için görüşmelerde" olduğunu söyledi.

Gemini'de geçirdiği süre boyunca Olsen, borsada kendi stablecoini, Gemini dolarını itme çabalarına katıldı. Mart ayında şirketten ayrıldı.

 Olsen, daha önce Apollo Global Management ve Brightwood Capital dahil finansal hizmetler firmalarında pazarlama pozisyonlarında bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ